Ar-Ge merkezi ile hedef büyüttü

2M Kablo, Ar-Ge merkezi bünyesinde geliştirdiği projeler ile yurt dışında üretilen ürünleri Türkiye’de üretmeyi ve ekonomiye katkıda bulunmayı hedefliyor.

Ar-Ge merkezi ile hedef büyüttü
Robot Zirvesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2017 yılı Haziran ayında Ar-Ge merkezi olarak tescillenen 2M Kablo, Ar-Ge çalışmalarını üniversite-sanayi işbirlikleri ile pekiştirip hem çalışmalarına akademik bir bakış açısı katmayı hem de üniversitelerdeki mühendis adaylarınca daha çok tanınan ve ileride çalışmak isteyecekleri firmalardan biri olmayı amaçlıyor. 

Firma ayrıca Ar-Ge ekibine yatırım yaparak, daha yenilikçi ve rekabetçi bir firma olarak sektördeki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Ar-Ge merkezi ile hedeflenen en büyük katma değeri insan kaynağı olarak gördüklerini belirten firmanın Ar-Ge Müdürü Emre Şimşek, “Daha akademik, yenilikçi ve dinamik bir ekibin firmamızın, sektörün ve ülkenin geleceğini inşa edeceğinin farkındayız. Ayrıca ülkemizde üretilemeyip yurt dışına yüksek maliyetlerle bağlı kaldığımız birçok ürünün, Ar-Ge merkezi olanakları dahilinde ülkemiz sınırları içerisinde üreterek, ülke ekonomisine de katkıda bulunmak hedefindeyiz.” diye konuştu.

1993 YILINDAN BERİ HİZMET SUNUYOR

Şimşek, birçok sektörde olduğu gibi kablo sektöründe de Türkiye’nin “yenilikçi” olarak değil “takipçi” olarak diğer ülkeler arasında yer aldığını belirterek, kablo sektöründe ürün kalitesi açısından dünya ortalamasının üzerinde olduğumuzu ancak inovasyon konusunda eksiklerimizin bulunduğunu dile getirdi.

Şimşek sözlerini şöyle tamamladı: “2M Kablo olarak, sektörün ülkemizdeki ve dünyadaki dinamiklerinin farkında olup, ticari başarı için gerekli olan rekabet gücünün Ar-Ge ve inovasyon tabanına kurulu olduğunun bilincindeyiz. Farklı alanlarda uzmanlıklara sahip geniş bir Ar-Ge ekibi ile teknolojik gelişmeleri her açıdan değerlendiriyor, çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz. Ülkemiz, üretimdeki iş gücünü Ar-Ge ile güçlendirmesi durumunda, sektörde dünyada söz sahibi ve öncü ülkelerden biri olacaktır.”

2M Kablo, alçak gerilim kabloları grubunda 1993 yılından beri müşterilerine hizmet sunuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 14:19
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını