banner573
x

Anadolu Isuzu'nun 170 bininci aracı banttan indi

Türkiye’de üretime geçtiği 1983 senesinden beri çok sayıda başarılı projede imzası bulunan Anadolu Isuzu, fabrikasında gerçekleştirdiği törenle üretilen 170 bininci aracını banttan indirdi.

Anadolu Isuzu'nun 170 bininci aracı banttan indi
Robot  Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Türkiye’de üretime geçtiği 1983 senesinden beri çok sayıda başarılı projede imzası bulunan Anadolu Isuzu, fabrikasında gerçekleştirdiği törenle üretilen 170 bininci aracını banttan indirdi.

Konuyla ilgili olarak Anadolu Isuzu tarafından yapılan açıklamaya göre, şfirma, 1983 senesinden beri üretimini yaptığı Isuzu marka otobüs, midibüs, kamyon, kamyonet ve pick-up araçlarıyla çok sayıda başarılı projeye damgasını vurdu. Japonya dışında Isuzu üretim kalitesini ifade eden IMM sertifikasına sahip tek fabrika olma özelliğine sahip olan Anadolu Isuzu fabrikası, 22 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen törenle üretilen 170 bininci aracını banttan indirdi.

Aynı zamanda ihracat pazarlarında son senelerde gerçeklşetirdiği yatırımlarla da ilgi odağı haline gelen Anadolu Isuzu, gerçekleştirilen törende banttan indirilen aracı ihraç ederek 17 bininci aracını ihraç etmiş olacak.

1983 senesinden beri hem üretimde hem de ihracatta başarılı işlere damga vuran Anadolu Isuzu, ticaretin yükünü çekerken aynı zamanda Türkiye’nin çok farklı yerlerinde yetkili servisleriyle hızlı çözümler sunarak müşterilerinin memnuniyetini en üst seviyede tutuyor. Isuzu araçlarının sahipleri, araçlarını uzun yıllar kullanırken, satış sonrası hizmetlerden de maksimum seviyede faydalanıyor.

Türkiye’nin 63 farklı ilinde toplam 102 yetkili servisle Türkiye’nin en geniş ticari araç servis hizmetini gerçekleştiren Anadolu Isuzu, yurt dışı yapılanmasında ise 5 sene önce aldığı kararla yeni yatırımlarıyla dikkati çekiyor. 20190 senesiyle beraber 32 distribütörü ile 44 farklı ülkede hizmet veren Anadolu Isuzu, Otomotiv Sanayii Derneği’nin (OSD) 2019 senesi başında gerçekleştirdiği ödül töreninde İhracat Başarı Ödülüne layık görüldü.

1984 senesinden bu yana farklı segmentlerde ürün çeşitliliğiyle öne plana çıkan Anadolu Isuzu, bugüne kadar toplamda 85 bin 913 adet kamyon, 32 bin 602 adet kamyonet, 43 bin 957 adet midibüs ve otobüs, 7531 adet de halen Türkiye’de üretilen ilk ve tek Pick-up olma özelliğini taşıyan Isuzu D-Max üretimi gerçekleştirdi. 36 senelik bir süreçte 170 bin araç üreten Anadolu Isuzu, ihracat pazarlarında son senelerdeki atılımlarıyla toplamda 1 bin 110 araç ihraç etme başarısını gösterdi.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 16:56
YORUM EKLE

ST Endüstri Radyo

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler