banner1322
x

Anadolu Efes’in markasına 6 ödül birden!

İstanbul’un tanınmış semtlerinden Bomonti ile özdeşleşen marka, tasarımının olumlu etkileri nedeniyle, İngiltere merkezli DBA Design Effectiveness Award (Etkin Tasarım Ödülü) ödülünü kazandı.

Anadolu Efes’in markasına 6 ödül birden!
Enerji Zirvesi

İstanbul’daki bir semte adını veren Bomonti, kutu ambalaj tasarımı ile dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden DBA Design Effectiveness Award ödülünü almaya hak kazandı. Anadolu Efes’in semt adıyla özdeşleşen 4 markası, her yıl dünyanın kaliteli markalarını seçen Uluslararası Kalite Enstitüsü Monde Selection tarafından 2 altın ve 2 gümüş ödüle layık görüldü. Markanın alt markalarından Red Ale altın madalyanın yanı sıra, Monde Selection tarafından sadece 3 yıl üst üste altın madalya kazanan markalara verilen “Uluslararası Yüksek Kalite Ödülü”ne layık görüldü.

İngiltere merkezli Design Business Association tarafından düzenlenen DBA Design Effectiveness Award kapsamında adaylar; tasarımları ve tasarımların bulundukları pazarda elde ettiği olumlu rakamsal etkileri üzerinden değerlendiriliyor. 12 Haziran’da Londra’da gerçekleşen tören ile ödülü alan marka DBA Design Effectiveness Award 2019 kapsamında uluslararası başarıya imza atan tek Türk markası oldu.
1961’den bu yana dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olarak kabul edilen; merkezi Belçika’nın Brüksel kentinde bulunan ve bağımsız, Uluslararası Kalite ve Lezzet Enstitüsü Monde Selection kapsamında bilim insanı, beslenme ve sağlık uzmanı, gurme ve şeflerden oluşan 70’den fazla jüri üyesi; bir semt adı da olan Bomonti’nin 2 alt markası altın madalyayla, diğer 2 markası ise gümüş madalyayla ödüllendirdi.

Alınan ödüller ile ilgili konuşan Anadolu Efes’in ilgili Markasından Sorumlu Pazarlama Müdürü İlknur Aksoy Şen “1890’da bu topraklarda doğan köklü markamızın, Monde Selection gibi bağımsız ve farklı disiplinlerden jüri üyelerinin olduğu bir organizasyonda ödüller alması bizim için büyük bir gurur.” dedi. Marka kutu tasarımı ile kazandıkları DBA Design Effectiveness Award’a da değinen İlknur Aksoy Şen, “Uzun emeklerimizin sonucunda piyasaya sürdüğümüz, pazarda fark yaratan ve benzersiz bir tasarımı olan markamızın kutusunun bu derece önemli bir ödül alması, işimizi tutkuyla yapıyor olmamızın bir meyvesi.” şeklinde konuştu. 
 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2019, 16:31
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını