Amazon'un desteğiyle Konya'lı KOBİ'lere e-ihracat eğitimi

Amazon.com.tr'nin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği "BiTıklaAvrupa e-ihracat eğitimi" Konya'da toplam 170 KOBİ'nin katılımıyla yapıldı.

Amazon'un desteğiyle Konya'lı KOBİ'lere e-ihracat eğitimi
Endüstri 4.0

İSTANBUL (AA) - Amazon.com.tr'nin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği "BiTıklaAvrupa e-ihracat eğitimi" Konya'da toplam 170 KOBİ'nin katılımıyla yapıldı.

Konuyla ilgili olarak firma tarafından yapılan açıklamaya göre, TOBB, Amazon.com.tr ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle KOBİ'lere ve işletmelere e-ticaretin avantajlarını ve Avrupa'ya e-ihracatı anlatarak yerli markaları e-ihracatla büyütecek BiTıklaAvrupa e-ihracat eğitimi Konya’da gerçekleştirildi.

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Toker ve Amazon.com.tr satış ekibi tarafından verilen eğitimlerde toplam 170 KOBİ yer aldı.

KOBİ'lerin Amazon'un Avrupa pazar yerlerinde (Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya ve İtalya) işlerini büyütmelerine ve satışlarını artırmalarına destek sunmak amacıyla kurgulanan eğitimler, 2020 senesi boyunca Türkiye çapında 20'nin üzerinde ilde yapılacak

Açıklamada görüşlerine başvurulan Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Konya'nın ihracatta çok hızlı ilerleyen ve çok daha fazla büyüme potansiyeline sahip bir şehir olduğunu vurgulayarak, "KOBİ'leriyle yüze yakın sektörde üretim yapan Konya dünyanın birçok bölgesine ürünlerini ulaştırıyor. Bu değerli iş birliği ihracatçı üyelerimizin ihracatta hak ettiği payı alması için büyük bir adım olacak. Tüm üyelerimize bu iş birliğinden faydalanmalarını önemle tavsiye ediyorum. Konya 2020 yılında da ihracata dayalı büyümesini sürdürecek, küresel ticaretten aldığı payı artıracaktır." işeklinde konuştu.

BiTıklaAvrupa eğitimleri, dijital tüketicinin beklentileri, e-ihracatta yatan potansiyel, Amazon.com.tr'nin satıcılara sunmuş olduğu fırsatlar ve Amazon üzerinden e-ihracat yapabilmek için gerekli adımlar gibi başlıkları barındırıyor.

TOBB çatısı altındaki odalara kayıtlı ve e-ihracatla işini büyütmek isteyen tüm şirketlerin katılımına açık ve ücretsiz şekilde gerçekleştirilen eğitimler TOBB'a bağlı odaların organizasyonunda düzenleniyor.

Herhangi bir eğitim seansına katıldıktan sonra Amazon Avrupa'da satış için kaydını yapan tüm satıcılara Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya pazaryerlerinin her birinde ayrı ayrı kullanabilmeleri için 25'er Euro, İngiltere pazaryerinde kullanabilmeleri için ise 20 İngiliz Sterlini değerinde site içi hediye reklam bedeli sunulacak. 

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2020, 17:55
YORUM EKLE

Endüstri 4.0

Markaküpü

Dergiler
Partnerler