banner1322
x

AMAZON, YENİ TESİSİNDE TÜRK MARKASINI TERCİH ETTİ

Amazon, İtalya’daki 230 milyon Euro’luk yeni tesislerinde AIRONN duman egzoz çözümleri kullanacak. 

AMAZON, YENİ TESİSİNDE TÜRK MARKASINI TERCİH ETTİ
Robot Zirvesi

Amazon, bu yıl İtalya'da ilk üç yıl boyunca 1.100 kalıcı iş yaratacak iki yeni lojistik sitesini hizmete açıyor. İtalya'ya 5,8 milyar Euro'nun üzerinde yatırım yaparak 2010'da ülkeye gelişinden bu yana 8.500'den fazla tam zamanlı istihdam yaratan Amazon, Novara'da bulunan ikmal merkezi ve Spilamberto'daki (MO) ayıklama merkezini, Sonbahar 2021'de faaliyete geçirecek. 

Bu yatırımlar, geçen yıl Amazon tarafından imzalanan İklim Taahhüdü uyarınca güneş panelleri ve diğer teknolojik enerji yenilikleriyle Amazon’un Avrupa’daki en yeni ve en modern, çevre dostu ve sürdürülebilir tesisleri olacak.  

Sonbahar 2021'de faaliyete geçecek ve enerji tasarrufu ile düşük CO2 ayak izini entegre edecek olan yeni tesislerin çatısına yerleştirilen güneş panellerinin ürettiği toplam 1.720 kW enerji her iki tesiste de güç sağlayacak.

Tesisler, BREEAM sertifikasına sahip olacakken, denge ve biyoçeşitliliği korumak için yeşil alanlar ve ağaçlık alanları da gözetilerek tasarlanacak. Amazon yüksek teknoloji vizyonu ile kurduğu bu merkezde Türk Mühendisliğini de global yüksek teknoloji kapsamında görüyor.

“BİZİM İÇİN GURUR VE MOTİVASYON KAYNAĞI”

Amazon’un 230 milyon Euro’luk yeni tesislerini referansları arasına katan Aironn Havalandırma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yasemin Akgül: “Çevresel hassasiyeti ve teknoloji yatırımlarıyla marka değerini güçlendiren ve 254.19 milyar US Dolar ile 2021 yılının en yüksek ikinci marka değerine sahip kuruluşu, çevrimiçi küresel alışveriş devi Amazon’un İtalya’daki yeni yatırımlarında tercihin AIRONN havalandırma çözümleri olması, bizler kadar, ülkemiz için de bir gurur vesilesidir.” dedi.

Türk mühendisliğinin devler liginde kazandığı bu başarı, şirketimizin ileriye yönelik planladığı adımlarının, yol haritasının ne denli isabetli olduğunu gösteriyor diyen Akgül, sözlerine şöyle devam etti:

“ AIRONN, kuruluş ana fikri ile bir dünya markası olmayı hedefledi. Türk mühendisliğinin gücünü ve yeteneğini uluslararası arenalarda kanıtlamaya odaklandı. Bugün vardığımız noktada, özellikle pandemi gibi tüm dünyayı sarsan ve seçimlerin olabildiğince güçlendiği bir dönemde küresel rakiplerimizin arasından sıyrılmak ve “Yeşil Bina” kategorisinin güçlü örnekleri arasında yer alacak Amazon tesisleri gibi zor ve yüksek teknoloji projelere mühendislik çözümleri üretebilmek, şüphesiz ki ekibimiz için büyük bir milli gurur ve motivasyon kaynağıdır.” 


 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2021, 15:45
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını