Almanya'nın operasyon malzemesi Sivas'tan

Dünyanın dört bir yanına ihraç edilen, Alman ameliyat malzemelerini üreten, Sivas bıçağı, Türk Patent Enstitüsü tarafından tescilleniyor

Almanya'nın operasyon malzemesi Sivas'tan
360
Sivas Demirciler Odası tarafından 2010 yılından günümüze sürdürülen Sivas bıçağının Türk Patent Enstitüsü tarafından  tescillenmesinde sona gelindi.

Ünü Türkiye sınırlarını aşan Sivas bıçaklarına dünyanın birçok bölgesinden talep geliyor.


Sivas bıçağının, Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret olarak tescillenmesinin ardından ise kararın resmi bir boyut kazanması için resmi gazetede yayınlanması bekleniyor.
 
RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANMASINI BEKLİYORUZ

Sivas Demirciler Odası Başkanı Harun Koç, Tescillenen Sivas Bıçağının resmi gazete yayımlanmasını beklediklerini ifade ederek, “2017’nin birinci ayında tekrar Türk Patent Kurumuna Ankaralı bir firma ile müracaat ettik. Bugün her sürecimiz bitti. Resmi gazetede yayımlanmasını bekliyoruz. 12’inci ayın başında coğrafi işaretimiz yayımlanarak elimizde olacak.

SİVAS, ALMANYA’YA AMELİYAT MALZEMESİ İHRAÇ EDİYOR
Sivas’ta bıçakçılık 8’inci yüz yıllara dayanıyor. Kaşgarlı Mahmut’la hız kazanıyor. Sivas’ta bıçakçılık Almanya’ya ameliyat malzemesi ihracat edecek kadar hız kazanıyor. Bizim bıçaklarımız dünya markası. Çin bizim bıçaklarımızın üzerine Sivas yazıp dünyaya satıyor.

Bursa, Denizli, Trabzon bıçağın üzerine Sivas yazıyor, satıyor çünkü Sivas bıçağını kalitesi adı boy adı olduğu için. Biz de bunu engellemek için elimizden geleni gösteriyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 14:04
YORUM EKLE

Vinçsan

ST Endüstri Radyo

Dergiler
Partnerler