banner1013
x

Almanya'nın operasyon malzemesi Sivas'tan

Dünyanın dört bir yanına ihraç edilen, Alman ameliyat malzemelerini üreten, Sivas bıçağı, Türk Patent Enstitüsü tarafından tescilleniyor

Almanya'nın operasyon malzemesi Sivas'tan
EndüstrideAra1

Sivas Demirciler Odası tarafından 2010 yılından günümüze sürdürülen Sivas bıçağının Türk Patent Enstitüsü tarafından  tescillenmesinde sona gelindi.

Ünü Türkiye sınırlarını dışına taşan Sivas bıçaklarına dünyanın birçok farklı bölgesinden yoğun talep geliyor.

Sivas bıçağının, Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi işaret olarak tescillenmesinden sonra kararın resmi bir boyut kazanması için resmi gazetede yayınlanması bekleniyor.

RESMİ GAZETE'DE YAYINLANMASI BEKLENİYOR

Sivas Demirciler Odası Başkanı Harun Koç, Tescillenen Sivas Bıçağının resmi gazete yayımlanmasını beklediklerini belirterek, 2017’nin birinci ayında tekrar Türk Patent Kurumuna Ankaralı bir firma ile müracaat ettiklerini söyleyerek, tüm süreçlerin tamamlandığını ve Resmi gazetede yayımlanmasını beklidiklerini söyledi. 

ALMANYA’YA, SİVAS’TAN AMELİYET MALZEMESİ

Sivas’ta bıçakçılık 8’inci yüz yıla kadar uzanıyor ve Kaşgarlı Mahmut’la hız kazanıyor. Sivas’ta bıçakçılık Almanya’ya ameliyat malzemesi ihracat edecek kadar hızlı bir şekilde gelişti ve günümüzde Çin bile bizim bıçaklarımızın üzerine Sivas yazıp dünyaya satar hale geldi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 09:21
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler