banner1339
x

Aldığımız Ödüllere Bir Yenisini Daha Ekledik

İnsanla robotların ortaklığına dayanan Cobotlar’ı ile dünyanın önde gelen robot firmalarından olan Universal Robots aldığı çok sayıda ödüle, robot teknolojisinin Nobel’i sayılan 2018 Engelberger Ödülü’nü de ekledi. Universal Robots Kurucu Ortağı ve CTO’su Esben Østergaard, kazandıkları ödülle otomasyon teknolojisinin en prestijli onur ödülüne hak kazandı.

Aldığımız Ödüllere Bir Yenisini Daha Ekledik
Robot Zirvesi

Amerikan Robotik Endüstrileri Derneği (RIA) tarafından gerçekleştirlien ve robot teknolojisinin Nobel’i olarak anılan 2018 Engelberger Ödül Töreni’nde Universal Robots Kurucu Ortağı ve CTO’su Esben Østergaard, onur ödülüne hak kazandı. En önemli teknolojik gelişmelerden birinin temsilcisi olan Universal Robots’un güç birliğine dayalı robot kollarının geliştirilmesine liderlik eden Østergaard, ödülünü Almanya Münih’teki Hofbräuhaus’da, Automatica Fuarı kapsamında düzenlenen Uluslararası Robot Sempozyumu’nda aldı.

ENGELBERGER İLE UNIVERSAL ROBOTS ORTAK VİZYONA SAHİP

Ödüle ve çalışmalarına dair bilgi veren  şöyle dedi: Østergaard “Endüstriyel üretimde robotizmle devrim yapan, hayranı olduğum Joseph Engelberger’in adını taşıyan bu ödülü almaktan gurur duyuyorum. Engelberger’in bir robotun, fabrikanın her aşamasında kullanılabileceğine ilişkin vizyonu Universal Robots olarak bizimle oldukça örtüşüyor. Robot teknolojisinde bir devrime öncülük ettiğimiz iş birliğine dayalı robot konseptimizin en temel özelliği güvenlik konusunda sunduğumuz çözüm ve insan-makina etkileşimine imkan tanıyor olmamız.”

ENDÜSTRİ 5.0’IN ÖNCÜLÜ

Østergaard, skonuşmasını şu sözlerle noktaladı. “Risk analizleri sonucu koruyucu çit ihtiyacı olmaması, robotun bir kişi ile çarpışması durumunda otomatik olarak çalışmayı durdurması gibi güvenlik çözümleri sağlıyoruz. Aynı zamanda, Cobot’larımızla yorucu, tekrarlayan ve hatta tehlikeli görevleri üstlenerek, insanlara daha karmaşık projelerde yaratıcılıklarını kullanma fırsatı veriyoruz. Böylece insan- makina etkileşimini temsil eden, 2017’de en yenilikçi şirket seçilen Universal Robots olarak Endüstri 5.0’ın da öncülüğünü üstleniyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 12:04
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını