banner1322
x

ALBARAKA TÜRK'E KOVİD-19 SERTİFİKASI

Albaraka Türk, Türk Standartları Enstitüsü'nden (TSE) "Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi" alan ilk banka unvanına sahip oldu.

ALBARAKA TÜRK'E KOVİD-19 SERTİFİKASI
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Albaraka Türk, Türk Standartları Enstitüsü'nden (TSE) "Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi" alan ilk banka unvanına sahip oldu.

Albaraka Türk' tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamaya göre, TSE tarafından yaplıan denetimleri başarıyla geeçn Albaraka Türk, genel müdürlük binası için bahse konu olan belgeyi almaya layık görüldü.

Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemi sürecinin başından beri Sağlık Bakanlığı ve tüm ilgili kurumların yönergeleri doğrultusunda hareket eden Albaraka Türk, aldığı önlemler, hijyen tedbirleri ve bir takım uygulamalarla çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını merkeze yerleştirdi.

BANKACIILK SEKTÖRÜNDE BİR İLK

Açıklamada değerlendirmelerine başvurulan, Albaraka Türk İnsan Kıymetleri ve İdari İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Çelik, TSE tarafından yürütülen çalışma ve denetimleri başarıyla tamamladıklarını söyleyerek, şöyle devam etti:

"Pandemi döneminde uyguladığımız tedbir ve düzenlemelerle başta çalışan ve müşterilerimizin sağlığını önceliğimize alarak bir takım uygulamaları hayata geçirdik. TSE tarafından Genel Müdürlük merkez binamızda gerçekleştirilen denetimleri başarı ile tamamlayarak 'Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi' almaya hak kazandık. Bu aynı zamanda bankacılık sektöründe alınan ilk belge oldu. Son derece mutluyuz. Bu tedbirleri alırken bizlere destek veren tüm çalışanlarımıza ve müşterilerimize teşekkür ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 12:57
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını