Akkök Holding'den 250 milyon dolarlık yatırım

Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, bu sene 250 milyon dolar düzeyinde yatırım gerçekleştirmelerini açıkladı.

Akkök Holding'den 250 milyon dolarlık yatırım
Endüstrideara

BURSA (AA) -  Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Ahmet Dördüncü, bu sene 250 milyon dolar düzeyinde yatırım gerçekleştirmelerini açıkladı.

Yaptığı açıklamada Dördüncü; Geçen seneyi holdinge bağlı şirketlerin hedeflerini gerçekleştirerek noktaladıklarını, bu sene de büyümeden daha çok bulundukları yerleri, pazar paylarını ve karlılıklarını, cirolarını korumaya ve daha çok nakit akımına yönelik planları bulunduğunu belirtti.

Hedeflerine ulaşmak ve Türkiye'ye katkıda bulunmak amacıyla var güçleriyle çalıştıklarını anlatan Dördüncü, kendi grubu ile Türkiye'nin potansiyeline, özel sektörün yeteneğine, azmine ve becerilerine çok güvendiğini aktardı.

 2019' senesinde de yatırımlarını sürdüreceklerini dile getiren Dördüncü;  enerji yatırımlarına da son derece önemsediklerini belirterek,  Akkök Holding' olarak Çek enerji şirketi CEZ ile yüzde 50 ortak olduğu Akenerji şirketinin  bulunduğunu anımsattı.

Akenerji'nin senelik 1250-1300 megavat civarında kapasitesi bulunduğunun altını çizen Dördüncü,  Türkiye'deki toplam enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 4 ile 5'ini kendilerinin karşıladığına dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 11:39
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını