banner1322
x

AKKİM, YENİ TESİSİYLE GIDA SEKTÖRÜNDE İLKE İMZA ATTI

Geçtiğimiz yıl, Nazilli’de faaliyet gösteren USK Kimya’yı bünyesine katan Akkim, ilçede yeni bir yatırım daha hayata geçiriyor. Şirket, gıda katkı üretimi amacıyla yeni tesisini devreye aldı. 

AKKİM, YENİ TESİSİYLE GIDA SEKTÖRÜNDE İLKE İMZA ATTI
Endüstrideara

Akkim Kimya 45’inci yılında da yatırımlarını sürdürüyor. 2021 yılında Aydın’ın Nazilli ilçesinde dünyanın en büyük karboksimetil selüloz (CMC) üreticisi olan USK Kimya’yı satın almıştı. Akkim Kimya yine aynı bölgede önemli bir yatırıma daha imza attı. Akkim, denetim ve belgelendirme süreçlerini başarıyla tamamladı ve yeni tesisini devreye aldı. Tesisin açılışı şirketin çatısı altında bulunduğu Akkök Holding’in üst düzey yöneticilerinin katıldığı törenle açıldı. FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesine sahip olmasıyla dikkat çeken tesis, Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyor. 

“TÜRKİYE VE DÜNYADAKİ TÜM BEKLENTİLERİ KARŞILAYACAK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Akkim Kimya Genel Müdürü Onur Kipri, “Sürdürülebilir büyüme hedefimizle yatırımlarımıza devam edeceğiz. Nazilli’de ürettiğimiz karboksimetil selüloz gıda sektöründe birçok alanda kullanılıyor. Akkim Kimya’nın 45 yaşında ve Nazilli’deki yatırımımızın 1. yıl dönümünde böylesi bir tesisi şirketimize kazandırmaktan mutluluk duyuyoruz. Gıda katkı üretimi için apayrı bir bina inşa ettik ve tüm teknolojik altyapıyla sistemlerimizi hazırladık. Türkiye’de bir ilk olarak FSSC 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu belge sayesinde gerçekleştirdiğimiz üretimimizi hem yurt içi hem de yurt dışındaki beklentileri karşılayabileceğiz. Ulusal ve uluslararası mevzuata uygun olduğu bir kez daha tescillendi. Yeni tesisimizle hem Türkiye’nin ihracat hedefine katkı sağlayacağız hem de istihdam alanı sunacağız.” 


 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 12:38
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını