AKILLI TELEFON ÜRETİCİSİNDEN TÜRKİYE'YE YATIRIM

Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de yerli üretim için yatırım yapmaya hazırlanıyor. Yatırımın ayrıntıları belli oldu.

AKILLI TELEFON ÜRETİCİSİNDEN TÜRKİYE'YE YATIRIM
Endüstrideara

Akıllı telefon üreticisi Tecno, Türkiye'de yerli üretim için 25 milyon dolardan fazla yatırım yapacak.

PLANLAMA YAPILDI, İLK ÜRETİM MART'TA 

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Tecno üretim planlaması için gerekli adımlar çoktan atıldı ve ilk yerli Tecno, mart ayı içerisinde üretilmiş olacak.

Bu somut adımla birlikte Tecno, Türk ekonomisine olan güvenini ifade ederken, hatırı sayılır miktarda iş imkanı oluşturacak ve Türk tüketicisinin beklentilerine kulak veren, pazara uyumlu bir cihaz üretecek.

Söz konusu yatırım hamlesi, markanın Türk pazarında önemli bir oyuncu olma kararlılığını da gösteriyor.

MANCHESTER CİTY'NİN GLOBAL SPONSORU

Dünyaca ünlü futbol kulüplerinden olan, İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City başta olmak üzere birçok markanın sponsorluğunu üstleniyor. 

Akıllı telefon üreticisi, üç modelini Türkiye pazarına Aralık 2020'de sunarak telefon kullanıcılarıyla tanışmıştı.

İSTANBUL PENDİK'TE KONUMLANACAK

Çin merkezli marka, Türkiye'deki yerli ortağı ile birlikte üretim sürecine vakit kaybetmeden başlamayı planlıyor ve böylece Türk tüketicisinin yakından tanıdığı ve tercih ettiği, yerli bir marka olmayı amaçlıyor.

İstanbul Pendik'te kurulacak fabrika, öncelikli olarak Türk tüketicisinin gerek fiyat gerekse kalite beklentilerine hizmet etmek ve aynı zamanda Avrupa pazarına dağıtım sağlayacak bir üretim üssü olmayı hedefliyor. (AA) 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını