AKİB'den hastanelere 1,5 milyonu aşkın hibe maske

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı olan Hayri Uğur, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları görülmeye başlandıktan sonra valilikler koordinesinde il sağlık müdürlükleri, üniversite ve şehir hastanelerine 1,5 milyondan fazla maske hibe ettiklerini açıkladı.

AKİB'den hastanelere 1,5 milyonu aşkın hibe maske
Endüstrideara

MERSİN (AA) - Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı olan Hayri Uğur, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları görülmeye başlandıktan sonra valilikler koordinesinde il sağlık müdürlükleri, üniversite ve şehir hastanelerine 1,5 milyondan fazla maske hibe ettiklerini açıkladı.

Başkan Uğur, konuyla ilgili olarakyaptığı yazılı açıklamada, salgın nedeniyle cerrahi maskelerin yanında dokuma ve örme kumaştan imal edilen maskelere yönelik talebinin de her geçen gün arttığını ifade etti.

Türkiye İhracatçılar Meclisi öncülüğünde sağlık personelinin gereksinim duyduğu, maske, dezenfektan ve koruyucu malzemelerin üretimi için seferber olduklarını aktran Uğur, şöyle devam etti:

"AKİB olarak 200 bin maskeyle başlattığımız kampanyada bugün 1,5 milyonu aştık. 1,5 milyon maskenin daha üretim sürecini başlattık. Ürettiğimiz maskeleri Adana, Mersin, Kayseri, Hatay, Karaman ve Osmaniye başta olmak üzere valiliklerimizin koordinasyonunda il sağlık müdürlüklerine, üniversite ve şehir hastanelerine ulaştırmaktayız. İhtiyaçlar doğrultusunda önümüzdeki günlerde bu sayı daha da artacaktır."

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 11:18
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını