banner1013
x

Akfen Holding'den nitelikli bireysel yatırımcıya 100 milyon TL değerinde tahvil ihracı

Dokuz tahvil ihracında gördüğü yoğun ilgiyle 1,43 milyar TL’lik satış gerçekleştiren Akfen Holding nitelikli bireysel yatırımcı hedefiyle yeni ihraca çıkıyor.

Akfen Holding'den nitelikli bireysel yatırımcıya 100 milyon TL değerinde tahvil ihracı
EndüstrideAra3

İSTANBUL (AA) - Dokuz tahvil ihracında gördüğü yoğun ilgiyle 1,43 milyar TL’lik satış gerçekleştiren Akfen Holding nitelikli bireysel yatırımcı hedefiyle yeni ihraca çıkıyor.

Konuyla ilgili olarak Akfen Holding tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin ileri gelen yatırım gruplarından olan Akfen Holding, nitelikli yatırımcılara yönelik 2 sene vadeli tahvil ihracına çıkıyor. OYAK Yatırım aracılığıyla yapılacak tahvil ihracı 6 Şubat 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Holding, 600 milyon TL tutarındaki ihraç tavanı kapsamında 100 milyon TL tutarında, 2 sene vadeli, ilk kupon için yüzde 13 yıllık basit getiri, kalan diğer kuponlar için BİST TRLEF Endeks Değişimi + 200 bps ek getiri faiz/getiri oranında tahvilin yurt içinde halka arz edilmeksizin, nitelikli yatırımcılara yönelik ihraçy apscak

Akfen Holding’in tahvil ihracına katılmak isteyen nitelikli yatırımcılar taleplerini OYAK Yatırım’a bildirebilecekler

Tahvil ihracı sonrasında elde edilecek olan kaynağın, Akfen Holding’in tamamı Türkiye’de hayata geçirmeyi planladığı gelecek senelerin yatırımları için kullanılması hedefleniyor.

Akfen Holding, 10 senelik süreçte 9 tahvil ihracı ile şimdiye kadar tüm tahvil ihraçlarından toplam 1,43 milyar TL’lik ihraca imza attı ve bu ihraçları gelen yoğun taleple ilan ettiği seviyelerin üzerinde satış miktarı ile tbitirdi. Akfen, 2010 senesinde 100 milyon TL, 2011’de 80 milyon TL, 2012’de 200 milyon TL, 2014’te 400 milyon TL, 2017’de 450 milyon TL ve 2019 yılındaki tahvil ihracı ile de 200 milyon TL’lik ihraç gerçekleştirdi.

Söz konusu tahvil ihracı itfalarının tamamını itfa tarihlerinde tam olarak yerine getiren Akfen Holding, bugün itibariyle toplam 1,14 milyar TL anapara ödemesi gerçekleştirdi.

Planlanan tahvil ihracı hakkında bilgi aktaran Akfen Holding Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) Gülbin Uzuner Bekit, "Özellikle piyasalarda faiz oranlarının yatırımcılar için cazibesini kaybetmeye başladığı bugünlerde, bu tahvil ihracımızla kurumsal yatırımcıların yanı sıra daha çok sayıda nitelikli bireysel yatırımcılara da ulaşmayı hedefliyoruz."şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 11:28
YORUM EKLE

Dyson

Proses Zirvesi

Dergiler