banner1322
x

AEF JENERATÖR DÜNYA MARKASI OLMAYI HEDEFLİYOR  

Her yıl yüzde 18-20 oranında büyümeyi planlayan AEF Jeneratör, 2024 yılından sonra ise bir dünya markası olmayı hedefliyor.  

AEF JENERATÖR DÜNYA MARKASI OLMAYI HEDEFLİYOR  
Endüstrideara

AEF Jeneratör, her yıl yüzde 18-20 oranında büyümeyi ve 2024 yılından sonra da bir dünya markası olmayı hedefliyor.
İlk etapta jeneratör ithal ederek ticaret hayatına atıldıklarını ifade eden AEF Jeneratör Kurucu Ortağı Anıl Akbağ, 2008 yılından itibaren de kendi markalarıyla üretime başladıklarını kaydetti. Önce Kepez ilçesinde 2 bin metrekare alanda 8 yıl kendi markamızla jeneratör üretimine başladıklarını belirten Akbağ, 2018’de Antalya OSB 3’üncü kısımda yer aldıklarını ve 7 bin 300 metrekare alanda 2020 yılında üretime başladıklarını söyledi. Arsa bedeli de dahil olmak üzere 18 milyon liralık yatırım ile tesislerini kurduklarını ifade eden Akbağ, jeneratörlerin motor ve alternatör haricindeki tüm parçalarını kendilerinin ürettiğini söyledi.

25 MİLYON LİRALIK CİRO GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yıllık 750 adet jeneratör üretim kapasiteleri bulunduğunu anlatan AEF Jeneratör Kurucu Ortağı Evren Akbağ da, pazar paylarının her geçen yıl arttığını ve 2020 yılında 25 milyon liralık ciro gerçekleştirdiklerini söyledi. Her yıl yüzde 18-20 büyümeyi hedeflediklerini kaydeden Akbağ, turizm ve tarım sektörü ile konutlar, KOBİ’ler ve kamu kurumlarına da hizmet verdiklerini aktardı.

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını