ADIYAMAN’DAN ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİMİ

Adıyaman’da Merhum Osman İsot adına yaptırılmış olan Osman İsot Mesleki ve Teknik Lisesi’nin öğrencileri Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına başvurularını tamamladı.

ADIYAMAN’DAN ELEKTRİKLİ ARAÇ ÜRETİMİ
Enerji Zirvesi

Her sene olduğu gibi bu sene de merakla takip edilen Teknofest; teknolojiyi seven, geliştirdikleri projeleri ile katkılar sunmayı hedefleyen öğrencileri ağırlayacak. Osman İsot Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü Nevzat Avşar, bu yıl Karadeniz’de gerçekleştirilecek olan teknoloji severlerin heyecanla beklediği festival Teknofest’e katılacaklarını resmen açıkladı. 

Bu sene 5. kez gerçekleştirilecek olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest, Türkiye’nin dört bir tarafından öğrencilerin katılımıyla 30 Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İsotlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hakan İsot tarafından Adıyaman’da Merhum Osman İsot adına yaptırılan Osman İsot Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencileri Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına başvurularını tamamladı.  

Artvin, Sinop, Kocaeli ve Giresun gibi birçok farklı ilden okulun da projeleriyle katılım gösterdiği yarışmanın ilki 19-22 Temmuz tarihleri arasında Kocaeli’de gerçekleştirilecek. Proje kapsamında katılım sağlayan öğrenciler, alternatif ve temiz enerji kaynakları konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 

SEKTÖR LİDERİ SPONSORLUĞUNDA

Öğrenciler, İsotlar Grup Sponsorluğu ve Okul Müdürü Nevzat Avşar önderliği ile Mucitler Takımı olarak, Öncü elektrikli araç projesiyle Liseler Arası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına katılacak.

Yerli üretimi her zaman desteklediklerini söyleyen İsotlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hakan İsot, “Türkiye’de otomobil ve motosiklet alanında yıllardır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böylesine katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesini destekleyen projelere İsotlar Grup olarak sponsor olmaktan mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

MUCİTLER TAKIMI ADINDAN SÖZ ETTİRECEK

Herkesin heyecanla takip ettiği uluslararası yarışmalara katılıyor olmak bizi gururlandırıyor şekline düşüncelerini paylaşan Osman İsot Mesleki ve Teknik Lisesi Müdürü Nevzat Avşar, “Dünyadaki gelişmeleri takip ederek deneyim kazanmaları yolunda öğrencilerimizi daima destekliyoruz. Hedefimiz birinci olmak. Mucitler Takımımızın projesi ile kendinden söz ettireceğine eminiz.” dedi. 

Yarışmaya otomotiv ve motosiklet sektörünün köklü kuruluşlardan biri olan İsotlar Grup sponsorluğunda katılacak olmanın sorumluluğunu hissettiklerini söyleyen Avşar, öğrencilerinin tasarlayacağı araçlar için şimdiden heyecan duyduklarını ve birinciliği hedeflediklerini dile getirdi. 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 17:37
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını