banner1118
x

ABB'DEN ELEKTRİKLİ ARAÇ EMOJİ YARIŞMASI

"Dünya Elektrikli Araç Günü"nü başlatan ABB ve Green.TV, “EVmoji” yarışması düzenliyor.

ABB'DEN ELEKTRİKLİ ARAÇ EMOJİ YARIŞMASI
Proses Zirvesi

ABB ve Green.TV, “Dünya Elektrikli Araç Günü’nde” şirketlerin EVmoji olarak adlandırdığı ve dünyanın ilk elektrikli araç emojisi olarak tarihe geçecek emojinin tasarımı için geleceğin elektrikli araç sürücüleri arasında bir yarışma düzenliyor. 

SATIŞLARIN 14 MİLYONA ULAŞMASI BEKLENİYOR

Elektrikli araç satışlarının 2020'de 3,1 milyon iken 2025'te 14 milyona ulaşarak ciddi bir artış kaydetmesi öngörülürken, ABB ve Green.TV,  gençleri sürdürülebilir mobilitenin heyecan verici geleceğine vurgu yapan bir elektrikli araç emojisi tasarlamaya çağırıyor.

Halihazırda elektrikli araçları temsil eden resmi bir emoji bulunmaması nedeniyle hareket geçen iki firma, emoji tasarım yarışmasını geleceğin elektrikli araç sürücüleri arasında düzenleyecek.

"ÖNEMLİ BİR FIRSAT OLARAK GÖRÜYORUZ"

Yarışmaya ile ilgili görüşlerini paylaşan ABB E-Mobilite Başkanı Frank Muehlon, "E-mobiliteye ve düşük karbonlu bir geleceğe dair farkındalık yaratmamızı sağlayan Dünya Elektrikli Araç Günü, ABB için oldukça önemli bir etkinlik haline geldi." dedi.

Muehlon, geleceğin sürücülerinin tutku ve yaratıcılıklarını harekete geçirmelerini sağlamak amacıyla organize edecekleri etkinliği önemli bir fırsat olarak gördüklerini ifade etti.

Muehlon, yarışmanın gençlerin hangi araçları alacaklarına karar vermeden elektrikli araçların cazibesine ve kazandıkları ivmeye aşina olmalarını sağlamak adına mükemmel bir fırsat olduğunu dile getirerek, "Dünyanın dört bir yanından yaratıcı çocukları, elektrikli araçların heyecan verici dünyasına çağırıyoruz" diye konuştu.

20 AĞUSTOS'A KADAR PAYLAŞIM YAPILABİLECEK

6-16 yaş arasındaki çocuk ve genç herkesin katılımına açık olan yarışmada; çizim, resim ya da dijital grafiklerin 20 Ağustos 2021 tarihine kadar #EVmoji hashtagi ile Facebook, Instagram, LinkedIn veya Twitter veli/vasi hesapları üzerinden herkese açık olarak paylaşılması gerekiyor.

Dünya Elektrikli Araç Günü temsilcileri, yarışmaya katılım sağlanan sosyal medya hesabına Direkt Mesaj göndererek kazananla iletişime geçecek.

KAZANAN 9 EYLÜL'DE AÇIKLANACAK

Kazanan tasarım ise 9 Eylül 2021 tarihinde Dünya Elektrikli Araç Günü'nde belli olacak ve kamuoyuna duyurulacak. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 09:18
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler