banner1322
x

7.500 Alman'dan Türkiye yatırımı

Alman mevkidaşı Altmaier ile bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Almanya ile güçlü işbirlikleri dönemine girildiğini açıkladı. Buna göre, Türkiye’deki 7.500 Alman şirketi Türkiye’de daha fazla yatırım yapacak

7.500 Alman'dan Türkiye yatırımı
Endüstrideara
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, bir araya geldi.

Albayrak, iki ülke arasındaki müttefiklik ve ekonomik iş birliğiyle dünyaya örnek olacaklarını belirterek, "Almanya ile yakın dönemde bu ilişkilerin normalleşmesinin ötesinde çok daha güçlü iş birliklerini anons edeceğimiz bir döneme giriyoruz, yarın bir kısmı anons edilecek.

Ekonominin her alanında iş birliğimizi daha da güçlendirmek istiyoruz, Alman firmalarının Türkiye'deki ve 3. ülkelerdeki yatırımlarını karşılıklı menfaat çerçevesinde büyütmek istiyoruz” dedi.

Altmaier ise "İş birliğimiz için yeni imkanlar var. Şirketlerin daha fazla yatırım yapabilmelerini konuştuk. İkili ilişkileri geliştirmekte kararlıyız." şeklinde konuştu.

Altmaier, Şu anda, 7 bin 500 Alman şirketin Türkiye'de faaliyet gösterdiğini ve ticari ilişkilerin zor zamanlarda da devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Almanya’da çok sayıda insanın Türkiye ile bağı olduğunu anımsatan Altmaier, “İş birliğimiz için yeni imkanlar var. Şirketlerin daha fazla yatırım yapabilmelerini konuştuk.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 10:01
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını