71 MİLYON LİRA HİBE

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, IPARD-2 Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 68 projeye 71 milyon lira hibe verileceğini açıkladı.

71 MİLYON LİRA HİBE
Endüstrideara

AA-Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Giresun'daki selde tarımsal anlamda hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirterek "Özellikle büyükbaş, küçükbaş ve kanatlılarda hasarın tamamını ödüyor olacağız." dedi.
IPARD-2 Kırsal Kalkınma Destekleri konusunda bilgi veren Bakan Pakdemirli, şunları kaydetti:
"IPARD-2 Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 68 projeye 71 milyon lira hibe veriyoruz. Bu projelerin dağılımı ise 29'u süt işleme, 13 kırmızı et işleme, 4 kanatlı et işleme ve 22 meyve sebze işleme tesisidir. Sektörümüze hayırlı uğurlu olsun. Bütün maksadımız bölgede hayatın normale dönmesidir. Şu ana kadar 360 kilometre köy yolu açılmış durumda. Açılacak 200 kilometremiz var. Ekiplerimiz bu konuda son derecek yüksek bir gayretle kalan bu 200 kilometreyi bitirmek için gayret ediyor. Önümüzdeki haftaya başlamadan bitirmek istiyoruz. En azından basit de olsa ambulans, itfaiye gibi acil durumlarda ve araçların geçebilmesi için geçici de olsa yolları açmak gayretimiz."
 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 15:56
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını