banner1322
x

70 MEGAVATLIK İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI YAPTILAR

Gumbel Group, SMA Group ile 70 megavatlık iş birliği anlaşması imzaladı.

70 MEGAVATLIK İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI YAPTILAR
Endüstrideara

Gumbel Group ile SMA Group arasında 70 megavatlık iş birliği anlaşması imzalandı.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye enerji sektöründeki güneş enerjisi santrallerinin yatırımları için danışmanlık, bakım ve EPC hizmetleri sunan Gumbel Group ile fotovoltaik sistem teknolojisi lideri SMA Group arasında 70 megavatlık proje için iş birliği anlaşması imzalandığı belirtildi. 
Türkiye'nin temiz, çevreci ve yenilenebilir enerji kaynağı olan güneşte büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Gumbel Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Herdem, Bu potansiyeli değerlendirip enerjiye çevirebilmek için projelendirme ve yatırım faaliyetlerine hızla devam edeceklerini söyledi.

154 MEGAVATLIK ALIM YAPTILAR

SMA ile iş birliklerinin dokuzuncu yılına adım atmış olduklarını ifade eden Herdem, SMA ile olan iş birliğimiz kapsamında 2016'da string inverterlerden oluşan benzer bir sözleşmeye imza attıklarını ve 154 megavatlık alım yaptıklarını vurguladı. Bu yıl Türkiye çatı pazarına yönelik string inverterlerden oluşan 70 megavatlık bir alım garantisine imza attıklarına dikkat çeken Herdem, bir yıl içinde taahhüt ettikleri kapasiteyi aşmaya kararlı olduklarını söyledi. 
Gumbel Group ile imzalanan anlaşmadan duydukları memnuniyeti dile getiren SMA Güney Avrupa Bölge Müdürü Valerio Natalizia da, SMA'nın Türkiye için iddialı hedefleri olduğunu belirtti. (AA)

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını