banner1322
x

600 BİN OSB ÇALIŞANINA AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Başkanı Memiş Kütükcü, OSB'lerde çalışan personellerin ve tesislerin güvenliğinin önemini vurguladı.

600 BİN OSB ÇALIŞANINA AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ
Endüstri 40 Zirvesi

Türk sanayisinin itici gücü organize sanayi bölgelerini olası afetlere karşı hazırlamayı sürdüren Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile imzalanan sözleşme kapsamında eğitimler veriyor.  

"BİLİNCİN ARTIRILMASINI ÖNEMSİYORUZ"

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, 2021 yılında Türkiye çapındaki OSB alanlarında 600 bin civarında çalışana afet farkındalık eğitimleri sunulduğunu ifade etti.

OSB'lerin Türkiye'nin sanayi üretiminde lokomotif bir rol oynadığını kaydeden Kütükcü, 67 bin işletmeye ev sahipliği yaptığını ve 2 milyon 200 binden fazla kişiye doğrudan istihdam sağladığını belirtti.

Türkiye'nin sanayi üretiminin yüzde 40'ını gerçekleştiren bölgelerde çalışan personellerin ve tesislerin güvenliğinin önemine işaret eden Kütükcü, "Kurum olarak bilhassa 81 ilimizdeki organize sanayi bölgelerimizde çalışan kardeşlerimizin afet bilincinin artırılması, afet ve acil durumlarında neler yapılacağının doğru bir biçimde öğrenilmesi konusunu çok önemsiyoruz. Bu amaç doğrultusunda Haziran 2021'de OSB’lerimizin afet farkındalık ve bilinçlerini artırmak amacıyla AFAD ile bir sözleşme imzalamıştık. Söz konusu sözleşme çerçevesinde 6 ay gibi kısa bir sürede 600 bine yakın OSB çalışanımızın eğitimlerini tamamladık." dedi.

"EĞİTİMLERE VE ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ"

Gelecek dönemde de eğitim ve çalışmalara kesintisiz devam edeceklerini, OSB'lerin tümünü afetlere daha hazır hale getirmeyi amaçladıklarını dile getiren OSBÜK Başkanı Kütükcü, organize sanayi alanlarındaki afet ve acil durum eğitimlerini veren AFAD’a ve çalışanlarına teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 07:57
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını