banner1339
x

50 Ülkenin Sanayisine Damgası Var

Türkiye makina üretim sanayinde Endüstri 4.0'a uygun akıllı makinalar üreten Dirinler Makine, 65 yıl önce doğduğu topraklardan yola çıkarak dünyada 50'yi ülkede kullanılan presleriyle ihracata damgasını vurdu.

50 Ülkenin Sanayisine Damgası Var
Enerji Zirvesi

Katma değeri yüksek makina üretmek hedefiyle yola çıkan ve son yıllarda Ar-Ge çalışmalarıyla birlikte eğitime verdiği desteklerle gündeme gelen Dirinler Makine; ürettiği daha yüksek tonajlı, daha büyük tablalı, daha hızlı, transfer sistemiyle çalışan, Endüstri 4.0 uyumlu preslerle kullanıcılarını rekabette bir adım daha ileriye taşıdı. Dirinler, makinalarını dünyada 50' yi aşkın ülkeye de ihraç ederek ciddi bir yol kat etti.

TAMAMEN ENDÜSTRİ 4.0'A UYUMLU PRESLER

Türkiye’de ilk torna tezgahını, ilk planya tezgahını, ilk hava kavramalı presi, ilk CE sertifikalı presi, ilk kemik eklemli presi, ilk CNC freze tezgahını, ilk yüksek hızlı hassas presi ve ilk PET kompresörünü üreten Dirinler son olarak da Dirinsmart 4.0 presiyle Endüstri 4.0 uyumlu yeni nesil preslere ilk adımnı attı.

“YERLİ ÜRETİCİYE DAHA FAZLA ÖNEM VERİLMELİ”

ABD, Rusya, İspanya ve Polonya'da büyümesini hızlandıran ve 50'yi aşkına ülkede pres makinaları kullanılan Dirinler Makine Genel Müdürü Halil Akgül, Türkiye'de ana sanayi firmalarının yerli üreticilerden alım yaparak ülkeye daha fazla katma değer sağlamaları gerektiğini belirtti. Akgül “Ana sanayi firmalarının daha fazla yerli üreticilerden yatırım malı satın almalarını arzuluyoruz. Türkiye beyaz eşya sektöründe oldukça ileri bir noktaya geldi ancak daha da ileriye gitmek, lider konuma ulaşmak istiyorsak yerli sanayinin gelişmesini sağlamak ana sanayinin hedefleri içinde olmalı. Bütün sektörlerde olduğu gibi rekabetçi olmak beyaz eşya sektörü içinde çok önemli bir hedef. Üretim zamanlarını düşürmek, malzeme tasarrufu ve istenen kaliteyi sağlamak rekabet avantajı sağlamanın yolları. Daha büyük tablalı, daha hızlı, transfer sistemi ile çalışan, Endüstri 4.0 uyumlu presler ile rekabette bir adım öne geçmek mümkün. Dirinler bu tip presler üreterek sektöre hizmet ediyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 17:07
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını