50 milyon TL Ar-Ge yatırımıyla üretimi güçlendiriyor

Brisa CEO’su Cevdet Alemdar, “Son üç yılda Ar-Ge alanında yaklaşık 50 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırıma ek olarak 50 milyon TL yatırımla da ülkemizde başka hiçbir üreticide olmayan özel karışım teknolojisini hayata geçirdik.“ diye konuştu.

50 milyon TL Ar-Ge yatırımıyla üretimi güçlendiriyor
Endüstrideara

Brisa, belgelendirilen Ar-Ge Merkezi ile yeni ürünleri pazarın ihtiyaç duyduğu şekilde daha kısa sürede devreye alma, yeni nesil teknolojilerle dünya standartlarında ürün geliştirme gibi kabiliyetlerini artırırken, yüzde 94 olan yerli üretim oranını yükseltecek ve ihracatına ivme kazandıracak. Ar-Ge Merkezi, şirketin Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ikinci fabrikasına da hizmet edecek. Tüm bu çalışmalarıyla Brisa ülke ekonomisine ve endüstriyel birikime sunduğu katkıyı artıracak. 

YENİ ÜRETİM SÜREÇLERİ GELİŞTİRMEDEN AR-GE MÜHENDİSİ YETİŞTİRMEYE…

Brisa, İzmit’teki Ar-Ge Merkezi’nde tedarik yönetiminden ham maddeye, yeni üretim süreçleri geliştirmeden Ar-Ge mühendisi yetiştirmeye dek pek çok alanda çalışmalara imza atıyor. Bu doğrultuda şirket, uluslararası rekabette güçlenmesini sağlayacak yenilikçi üretim teknikleri ve ham maddelere odaklanıyor, yerli teknoloji geliştirme ve tasarımlar üzerinde çalışıyor.

Brisa’nın Türk mühendislerinin üretim sektörünün gözbebeği olduğunu belirten Brisa CEO’su Cevdet Alemdar, “30 yıldır yatırımlarımızla teknolojiyi Türkiye topraklarında yeşertiyoruz. Son üç yılda ise Ar-Ge alanında yaklaşık 50 milyon TL yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırıma ek olarak 50 milyon TL yatırımla da ülkemizde başka hiçbir üreticide olmayan özel karışım teknolojisini hayata geçirdik. Bu yeni teknoloji ile otomotiv firmalarına dünya standartlarında lastik geliştiriyoruz. Yerli tasarım, tedarikçi ve yenilikçi ham madde çalışmalarımızı da önceliğimize alarak her yıl 30 proje geliştiriyoruz. Heyecan verici bir gelişme de Aksaray’daki ikinci fabrika yatırımımız. Anadolu’nun tam ortasında Hasan Dağı eteklerinde kurduğumuz fabrikamızda deneme üretimlerimiz başladı. Akıllı fabrika kriterlerine göre inşa edilen fabrikamızı ülkemize kazandırıyoruz.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 18:24
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını