"5 FİRMAMIZ TUNUS'A İHRACAT GERÇEKLEŞTİRDİ"

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, koordinasyonlarında 5 firmanın Tunus'a toplamda 150 milyon dolarlık ihracat yaptığını ifade etti.

"5 FİRMAMIZ TUNUS'A İHRACAT GERÇEKLEŞTİRDİ"
Endüstri 40 Zirvesi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 2020'nin son günlerinde savunma sanayinin Tunus'a önemli bir ihracat gerçekleştirdiğini ifade ederek, "Başkanlığımız koordinasyonunda 5 firmamız toplam 150 milyon dolar tutarında ihracata imza attı." dedi.

2020'NİN SON GÜNLERİNDE HANGİ FİRMALAR İHRACAT YAPTI?

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Başkan Demir, video konferans yöntemiyle Tunus ile "Savunma Sanayii İşbirliği" toplantısı gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Demir, savunma sanayinin yılın bitmesine yaklaşık 1 hafta kala çok önemli bir ihracat yaptığının altını çizerek, Başkanlıkları koordinasyonundaki ihracat yapan firmaları ve ürünleri şöyle sıraladı:

"Başkanlığımız koordinasyonunda, 5 firmamız toplam 150 milyon dolar tutarında ihracata imza attı. TUSAŞ'ın ANKA-S İHA'ları, BMC'nin Kirpi ve Nurol Makina'nın Ejder Yalçın zırhlı araçları, Katmerciler'in tanker ve tank gibi çeşitli araçları, ASELSAN'ın elektro-optik sistemleri Tunus güvenlik güçlerinin hizmetinde olacak." (AA)

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2020, 15:01
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını