banner1322
x

350 turizm firması Van'da bir araya geldi

Van'da "10. Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı" ile "3. Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi"nin açılışı gerçekleştirildi.

350 turizm firması Van'da bir araya geldi
Enerji Zirvesi

VAN (AA) - Van'da "10. Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı" ile "3. Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi"nin açılışı gerçekleştirildi.

Orta Doğu Expo Fuar ve Kongre Merkezi'ndeki fuara yurt içi ile İran, Azerbaycan, Gürcistan ve Irak'tan toplam 350 fşirket yer aldı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili olan Mehmet Emin Bilmez, açılışta, Van'ın tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını, her medeniyetin izlerini bağrında bugüne taşıyan nadir illerden biri olduğunu belirtti.

Dost ve komşu ülke olan İran ile sosyal ve ekonomik alandaki her türlü ilişkiyi geliştirmek istediklerini belirten Bilmez, şöyle konuştu:

Geçen ay banka sektöründen brifing aldığını hatırlatan Bilmez, şu anda sadece Van'daki bankalarda 6,5 milyar liranın bulunduğunu vurgulayarak, kentin ekonomik durumunun kötü olmadığını, daha iyiye gideceğine inandığını vurguladı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise fuara katılmak üzere Antalya, Burdur ve Isparta'dan 60 kişilik heyetle geldiklerin söyledi.

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya'yı "Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi" olarak gördüklerini aktarann Karaloğlu, Türkiye'nin doğu kapısı olan Van'ın da çok büyük turizm ve ticaret potansiyeline sahip olduğunu belirtti.damları, ilçe belediye başkanları ile davetliler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 19:00
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını