banner1013
x

350 bin işletmeye 22 milyar lira kredi

İTO, kredi kartı borcunu birleştiren, 350 bin işletmeyi kredilendiren, SGK prim ve istihdam desteği kararının, 2019’da moral olduğunu açıkladı.

350 bin işletmeye 22 milyar lira kredi
EndüstrideAra3

İTO Başkanı Avdagiç, kredi kart borcunu, 60 aya kadar taksitlendiren uygulamanın, nefes olacağını, 350 bin işletmeye verilecek kredi ve SGK prim desteğinin istihdama güç katacağını açıkladı. Şekip Avdagiç, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin, ekonomiye yönelik açıklamalarının,  yeni yılda ekonomiye moral ve iyi bir başlangıç olduğunu kaydetti. 

KARTA TAKSİT, PİYASAYI CANLANDIRIR

İTO Başkanı, kredi kartına 60 aya kadar taksit imkanı veren uygulamanın, piyasaları hareketlendireceğini söyledi.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı, ekonomide 22 milyar lira kredinin 350 bin işletmeye kaynak olacağını, SGK prim desteğinin istihdama güç, kartlara taksitin ise piyasaları canlandıracağını söyledi. Avdagiç, tüm bunların, 2019’a iyi bir başlangıç anlamına geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

İTO: ÖNCE TÜKETİM, SONRA ÜRETİM

“Reel sektörün temsilcileri olarak, tabii ki önce toplumsal sebeplerle, ardından ekonomiyi canlandırması, alım gücünü yükseltmesi nedenleriyle, alınan ekonomik tedbirleri destekliyoruz. Her şeyden önce, tüketim olacak ki, üretim yapabilecek moralimiz olacak.”
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 09:18
YORUM EKLE

Radyo

Dyson

Dergiler