banner1322
x

2023 için kadınlar rol model olsun

Kadın girişimcinin vergisel teşviklerle desteklenmesini öneren Jak Eskinazi, ihracatçıya kadınların rol model görevi alarak, 2023 hedeflerimize ulaşmaya katkı vermesini önerdi.

2023 için kadınlar rol model olsun
Endüstrideara

Türkiye’de kadının iş hayatına daha fazla katkı koyması gerektiğine inandıklarını ve bunu her fırsatta dile getirdiklerini hatırlatan Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “Kadın istihdamının artması için devlet teşvik edici olmalı. Çalışmayan kadınlarımız eşi üzerinden sağlık hizmetini alıyor. İş hayatına yeni girecek kadınlarımızın eşlerinin sosyal güvencesi varsa onlardan sağlık primi kesilmemesini sadece emeklilik primi kesilmesini öneriyoruz. Bu sayede kadınlarımızın istihdamı daha teşvik edici hale gelmiş olur” diye konuştu.

Kadın ihracatçılarımız mentörlük yapsın

İhracat camiasına daha fazla kadının katılması için, İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurullarında yer alan kadın ihracatçılardan mentörlük yapmalarını isteyen Eskinazi, ihracatta rol modeli olan başarılı kadın ihracatçıların bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları sonrasında ihracatta kadın sayısının artacağını, bu sayede Türkiye’nin 2023 hedeflerine toplumu oluşturan kadın ve erkeklerin güç birliği ile daha kolay ulaşabileceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 16:37
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını