2019’da yeni reaktör yatırımı yaptı

Flokser Kimya, İstanbul Hadımköy’deki üretim tesisine 2019 yılında yaptığı yeni reaktör yatırımı ile yıllık üretim kapasitesini yüzde 30 yükseltti.

2019’da yeni reaktör yatırımı yaptı
Medya


Flokser Kimya, hem ulusal hem de uluslararası arenada ülkelerin hammadde talebini karşılamak için yatırım gerçekleştirmeye devam ediyor. Sektördeki ilk Bakanlık onaylı Ar-Ge Merkezi’nde tasarım ve inovasyondaki üstünlüğünü üretim kapasitesine yansıtıyor. Flokser Kimya, yapı, terlik ve taban, mobilya, otomotiv, yapıştırıcı, soğutma, yalıtım sektörlerine yönelik poliüretan, poliüre, polyester ürünleriyle alternatif çözümler sağlıyor. Güçlü Ar-Ge ekibi ile hem faaliyet gösterdiği sektörlere hem de yeni gireceği pazarlara yenilikçi ürünler üretiyor. 

Yeni ürünlerini sosyal sorumluluk ve çevre bilincine yön verecek şekilde ele alarak, Ar-Ge çalışmaları kapsamında enerji tasarrufu sağlayan ürünler ve bio bazlı ürünler üzerine de projeler yapıyor. Bugün sektörde kolay temizlenebilen ve insan sağlığına zararsız biyo bazlı kaplama poliüretanlarını Türkiye’de ilk üreten firma olarak trendleri belirliyor ve müşterilerine özel ürünler üretiyor. Poliüretanlar, üstün yalıtım, mükemmel direnç, yüksek mekanik ve darbe mukavemeti, elastiklik, aşınma direnci gibi özellikleri nedeniyle ticari değeri gün geçtikçe artan önemli endüstriyel ürünler olarak dikkat çekiyor. 

GLOBAL ARENADA FAALİYETLERİNİ HIZLANDIRACAK

Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Rusya başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapan Flokser Kimya, 2019 yılında yurtdışı pazarlarına ağırlık vererek ihracat pazarındaki etkinliğini artırdı. Birçok ülkede satış dağıtım kanalları ve bayilikler oluşturarak ürünlerinin daha fazla pazara ulaşmasını sağladı. 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan Flokser Kimya, yurt dışında planladığı yatırımlar ile globalde de faaliyetlerini artırmayı hedefliyor. 

YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA YATIRIMA DEVAM EDECEK

Flokser Kimya, yeni reaktör yatırımı ile yıllık üretim kapasitesini yüzde 30 artırdı.  İstanbul Hadımköy’deki üretim tesisine 2019 yılı içinde yapmış olduğu bu yatırım ile yeni hedefler belirledi. İleri ve geri entegrasyonlarla üretim gücünü artırmaya ve katma değer yaratmaya odaklanarak; bu doğrultuda yurt içinde ve yurt dışında yatırım planlarına devam ediyor. Daha önce faaliyet göstermediği farklı sektörlere yönelik yeni ürünler geliştirerek, yetkinliklerini artırmayı hedefliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2019, 09:58
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler