2019 yılında Antalya'nın tercihi Fiat oldu

Fiat, segmentasyon bazında 44 ilde otomobil ve 5 ilde de hafif ticari araç pazarında lider marka oldu.

2019 yılında Antalya'nın tercihi Fiat oldu
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Fiat, 2019 yılında trafik tescil verilerine göre Antalya’da toplam 17 bin 146 adet satış ve yüzde 18 oranında pazar payı ile bölgenin en çok tercih ettiği marka oldu.

Konuyla ilgili olarak firma tarafından yapılan açıklamada, Fiat'ın geçen seneyi Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarının lideri olarak tamamlayarak, ürün gamında yer alan otomobil ve hafif ticari modelleri ile Antalya’da da başarılı sonuçlara imza attığı belirtildi.

Açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ve aralık ayı trafik tescil kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat'ın il bazında da başarısına devam ederek, ülke çapında otomobil ve hafif ticari araç toplamında 46 ilde en fazla tercih edilen marka olduğu aktarıldı.

Fiat, segmentasyon bazında 44 ilde otomobil ve 5 ilde de hafif ticari araç pazarında lider marka oldu. TÜİK verilerine göre Fiat, söz konusu başarısını Antalya’da toplam 17 bin 146 adet satış ve yüzde 18 oranında pazar payı ile en çok tercih edilen marka olmaya devam etti.

Açıklamada görüşlerine baş vurulanFiat Marka Direktörü Altan Aytaç, "2019 yılında Türkiye toplam pazarının en çok tercih edilen markası olduk. Başarımızın ardında değerli bayilerimizin ve satış teşkilatımızın çok önemli bir payı var. İl bazlı liderliklerimizdeki, uzun yıllardan bu yana iş birliği içerisinde olduğumuz kıymetli iş ortaklarımızın özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Ayrıca, Fiat Satış Direktörü Mahmut Karacan da "Fiat’ın Antalya’daki güçlü temsilcileri ile süregelen iş birliklerinin yeni bir başarıyla taçlanmasından ötürü büyük bir memnuniyet duyuyoruz. 2019 yılındaki başarılı çalışmalarından ötürü Antalya’daki teşkilatımızı kutluyorum. 2020 yılında da güçlü bayi ağımız ile Türkiye otomotiv pazarındaki iddiamızı sürdüreceğiz."  dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 12:32
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını