2018'in dokuz yenilikçi şirketi

Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’ne üye olup, startup’lar arasında 2018'de, yatırım alan 9 şirketin çalışmaları, Türkiye'deki yeni iş fikirlerini de etkileyecek.

2018'in dokuz yenilikçi şirketi
Endüstri 40 Zirvesi

Verilen bilgiye göre, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’ne üye olup, startup’lar içinde 2018 senesinde, yatırım alan şirketler şunlar oldu:
"Restroid-Yatırımcı Erdem Dereli, tesislerdeki sipariş ve otomasyon sistemlerinde inovatif özelliklerle farklı bir çözüm sunan milli ve yerli yazılım. 2,3 milyon TL değerleme ile yatırım aldı. Temizlikdevi-Yatırımcı Ahmet Babayiğit: Sadece temizlik üzerine hizmet odaklı, kurumlarla çalışan e-ticaret sitesi. 3 milyon TL değerleme ile yatırım aldı. Yollando-Yatırımcı Tarvenn Ventures: Yurt dışındaki kullanıcılarına Türkiye’de bir adres tanımlayarak tüm e-ticaret sitelerinden kolayca alışveriş yapmalarını sağlayan hizmet odaklı bir web sitesi. 2,5 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Mornero-Yatırımcı Tarvenn Ventures, seçilen kahvaltıyı belirtilen saatte müşteriye götüren kahvaltı aboneliği servisi, 1,1 milyon lira yatırım aldı.
Kahve gibi kahve - Yatırımcı Tarvenn Ventures: Kahve çekirdeklerini tazeliğini kaybetmeden öğüterek, hazırlık ve temizlik derdi olmadan pratik filtreler halinde sunan ürün. 2 milyon lira yatırım aldı."

Yatırım alan şirketler arasında ayrıca şunlarda yer aldı:
" Studio Billion-Yatırımcı Tarvenn Ventures: Eğlendirici oyunlar ve hayatı kolaylaştıran uygulamalar geliştiren oyun firması yapılan değerlendirme ile 1,4 milyon lira yatırıma ulaştı.
MasterFi-Yatırımcı Ayhan Alkan: Şirketlerin maliyetlerini düşürüp, kârlarını yükselten yapay zeka teknolojisini geliştirip, pazar analizi ve satış sürecini yöneten yazılımı, değerlendirme sonucu 3 milyon lira yatırım aldı.
ForFarming-Yatırımcı Tarvenn Ventures, ev, iş yeri gibi kapalı mekanlarda çiçek, sebze ve meyve yetiştirebilen, nesnelerin interneti tabanlı topraksız tarım girişimi, yapılan değerlendirmede, yatırımcısından 1,4 milyon lira aldı.
Dellron ya da Isı Reaktörü / Patent Kiralama tüm sıvı gıda, endüstriyel sıvı, asit, yanıcı parlayıcı petrol ürünleri gibi akışkan her şeyi, daha küçük bir alan kaplayarak ve çok daha uygun maliyetle ısıtan teknoloji, patenti beş seneliğine, 5 milyon dolara kiralandı."

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 14:17
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını