banner1322
x

1,5 MİLYAR DOLAR İHRACAT İÇİN DİJİTALLEŞİYORLAR

ABD ve İspanya’ya sanal sektörel ticaret heyetleri düzenlemeyi hedefleyen Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB), bu heyetlerle birlikte 1,5 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmayı planlıyor.

1,5 MİLYAR DOLAR İHRACAT İÇİN DİJİTALLEŞİYORLAR
Endüstri 40 Zirvesi

2021 yılında ABD ve İspanya’ya sanal sektörel ticaret heyetleri düzenlemeyi hedefeyen EHKİB, Ege Bölgesi’nin hazır giyim sektörünü uluslararası boyutta tanıtmak için AegeanHasApparel (AHA) markası ile tanıtım projesini başlattı.
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan EHKİB Başkanı Burak Sertbaş, pandemi döneminde sektörde yükselen trendleri yakından takip ettiklerini söyledi. Yeni dönem stratejilerini sürdürülebilirlik ve dijitalleşme kavramları doğrultusunda planladıklarını aktaran Sertbaş, yılın ikinci yarısında hayatın normale dönmesinin beklendiğini ifade etti.

ABD PAZARINDA DA AKTİF OLACAKLAR

İspanya’nın EHKİB olarak ihracatlarında 322 milyon dolarla birinci sırada yer aldığını vurgulayan Sertbaş, İspanya’ya sanal sektörel ticaret heyeti düzenleyeceklerini ve 2021’de önemli pazarları arasında yer alan ABD pazarında da sanal heyetlerle aktif olmayı hedeflediklerini belirtti. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını