14 bin sürekli işçi alımı İŞKUR üzerinden dijital olarak gerçekleştirilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanlığı kadrolarına yapılacak olan  14 bin sürekli işçi alımını, İŞKUR üzerinden dijital ortamda gerçekleştireceklerini açıkladı.

14 bin sürekli işçi alımı İŞKUR üzerinden dijital olarak gerçekleştirilecek
Enerji Zirvesi

ANKARA (AA) - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanlığı kadrolarına yapılacak olan  14 bin sürekli işçi alımını, İŞKUR üzerinden dijital ortamda gerçekleştireceklerini açıkladı.

Bakan Selçuk, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı kadrolarına yapılacak olan 14 bin sürekli işçi alımıyla ilgili süreç hakkında bilgi aktardı.

Kamu işçisi alımında başvuruların dijital ortamda gerçekleşeceğini dile getiren Selçuk, "Vatandaşlarımız İŞKUR birimlerine gelmeden başvurularını e-Devlet ya da 'esube.iskur.gov.tr' üzerinden yapabilecek. Ayrıca ALO 170 Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezimizi arayarak da başvurularını gerçekleştirebilecekler." şeklinde konuştu.

Bakan Selçuk, yeni tip koronavirüs riski göz önünde bututularak, halk sağlığını korumak maksadıyla, il müdürlüklerine fiziken yapılan başvuruların kabul edilmeyeceğini söyledi..

Selçuk, başvuruların,n 30 Marr tarihine kadar yapılacağı belirtti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
demet  arslan
demet arslan - 2 yıl Önce

bende başvuru yapmak istiyorum fakat nasıl yapılacak sartları göremiyorum

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını