HaberOrtak haberleri

HaberOrtak

ABB, AB Rotech’i satın alıyor
ABB, AB Rotech’i satın alıyor

ABB, yaklaşık 20 yıldır kapsamlı tecrübesiyle otomotiv sektörüne robotik kaynak çözüm ve servisleri sunan Bursa merkezli özel bir şirket olan AB Rotech’i satın alıyor. Taraflar satın almanın finansal değerini açıklamama konusunda anlaştı. Satın alma işlemi bu yıl içerisinde resmi onayların tamamlanmasından sonra nihai hale gelecek.

Takım Tezgahı Müzesi açılıyor
Takım Tezgahı Müzesi açılıyor

Yamazaki Mazak, kuruluşunun 100’üncü yıldönümünde tarihi Takım Tezgahı Müzesi’ni açmaya hazırlanıyor. 2019 sonbaharında açılacak yeni müze, şu anda şirketin lazer üretim operasyonlarının merkezi olan Minokamo şehrinde, Yamazaki Mazak Optonics Corporation'ın yenilenen fabrikasında yer almaktadır.

Savunma Sanayinde ‘Sürtünmesiz’ Dönem Başlıyor
Savunma Sanayinde ‘Sürtünmesiz’ Dönem Başlıyor

Dirinler, ‘Sürtünmesiz’ çalışması nedeniyle bakım maliyetlerini düşüren 5 eksenli Gantry tipi işleme merkezi üretti. Savunma sanayinde uçak ve tank parçaları üretebilen makina, uluslararası sektörde büyük ilgi gördü. Elektromanyetik alanda çalışarak mekanizmalar arası sürtünmeyi ortadan kaldırıp, yıpranma ve bakım maliyetlerini düşüren yeni makinaya Hindistan talip oldu.


Botek

Proses Zirvesi

Dergiler
Partnerler