Rowenta, Tefal, Krups, Moulinex ve WMF markalarını bünyesinde barındıran Fransız küçük ev aletleri şirketi Groupe SEB’in üst yönetiminde atama gerçekleşti. Groupe SEB’in Türkiye operasyonunu 1 Nisan 2023 itibarıyla Ege Pekkınran yönetecek. Beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörünün lider firmalarında 15 yılı aşkın süredir kariyerini sürdüren Pekkınran, 1 Nisan 2023 itibarıyla görevi devralacak.

TÜRKİYE'DEKİ 30'UNCU YILINDA İLK KADIN GENEL MÜDÜR

2006-2009 yılları arasında Philips Türkiye’de ürün ve pazarlama alanlarında yöneticilik görevleri üstlenen Pekkınran, ardından BSH Ev Aletleri’nde, tüketici ürünleri alanında Ürün Müdürü olarak görev aldı. Bosch, Siemens ve Profilo markalarını Türkiye pazarındaki rekabette en iyi duruma getirecek süreçleri yürütmesinin yanı sıra; şirketin ilgili ürün kategorilerindeki orta ve uzun vadeli stratejilerinin oluşturulmasında doğrudan sorumluluk üstlendi. BSH Türkiye’de bulaşık makineleri biriminin ürün müdürlüğünü yaptığı 6 ayın sonunda, 2013 yılında Grup Ürün Müdürü olarak Groupe SEB bünyesine katıldı. Pekkınran, satış ve pazar payı artıran çalışmalarının yanı sıra ciro artışına yönelik oluşturduğu iş modelleri ile de dikkat çekerek, 2017 yılında grubun Pazarlama Direktörü olarak 2022 yılında ise Satış Direktörü olarak atandı. Sektörün geneline olan hakimiyeti ve grubun markalarıyla ilgili derin tecrübesi ile Pekkınran, yeni pozisyonunda da şirketin büyümesine katkı sağlamaya devam edecek.

Ege Pekkınran, 10 yıldan bu yana Groupe SEB Türkiye’nin Genel Müdürlük görevine getirilen ilk Türk isim ve bu göreve getirilen ilk kadın oldu. Groupe SEB’in Türkiye’deki 30’uncu yılını kutladığı dönemde bu görevi devralan Pekkınran’ın ajandasında, bu alanda hayata geçirilecek projeler, çalışan memnuniyeti ve pazar payının artırılması bulunuyor:

YORGLASS’IN YENİ CFO’SU ERKUT TEKİNKAYA OLDU YORGLASS’IN YENİ CFO’SU ERKUT TEKİNKAYA OLDU
Editör: Haber Merkezi