2022 yılında dünya genelindeki elektrikli araç satışları 2021 yılına kıyasla rekor kırarak, yüzde 55 oranında arttı ve 10 milyonu aştı. Toplam araç satışları içinde elektrikli araçların satış payı yüzde 14'e yükselirken, Türkiye'de ise elektrikli araç satışlarının Temmuz ayı itibarıyla 13 bin adedi aştığı görülüyor.

TEHAD'DAN GO GREEN FUARINA DESTEK GELDİ

“Ülkemiz, elektrikli ulaşım, şarj ağı, batarya ve bağlı teknolojiler bakımından 5 milyar dolarlık iş hacmi üretebilecek potansiyele sahip. 2030 yılında Türkiye yollarında yaklaşık 1 milyon elektrikli otomobil ve 250 bin adetlik şarj ağı öngörüyoruz” değerlendirmesinde bulunan TEHAD Başkanı Berkan Bayram, sektör derneği olarak, elektrikli araç endüstrisine önemli bir ivme kazandıracağına inandıkları Go Green Türkiye fuarını desteklediklerini duyurdu. 

TEMSA, İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ PROGRAMI A LİSTESİNDE YER ALDI TEMSA, İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ PROGRAMI A LİSTESİNDE YER ALDI

Tarsus Fuarcılık ve No On Fuarcılık işbirliğinde ve TEHAD’ın destekleriyle elektrikli araç endüstrisinin başkenti konumunda bulunan Bursa’da ilki gerçekleştirilecek olan Go Green Türkiye, sektörün büyümesine ivme kazandıracak. Tüyap Bursa’da kasım ayında kapılarını açacak olan fuarda, şu an itibarıyla 120 katılımcı marka, toplam 8 bin metrekarelik sergi alanında elektrikli araç dünyasının inovatif ürünlerini ve yeni teknolojilerini vitrine çıkaracak. Go Green Türkiye 2023’te; otomobil, motosiklet, bisiklet, scooter, otobüs, minibüs, lokomotif, yat motorları, golf arabaları ve iş makineleri gibi çok çeşitli elektrikli araç modelleri, şarj donanım ve yazılımları, şarj istasyonları, akıllı ve hızlı şarj çözümleri, pil ve pil teknolojisi yönetim sistemleri, akıllı şebeke çözümleri, sertifikasyon, test ve ölçüm hizmetleri ile satış sonrası bakım ve onarım hizmetleri gibi sektöre dair her şey bir arada sergileniyor olacak.