OTOMOBİL ÜRETİM FABRİKASINDA GÜVENİLİRLİĞİ ARTIRIYOR OTOMOBİL ÜRETİM FABRİKASINDA GÜVENİLİRLİĞİ ARTIRIYOR

GNC Makina, 2023’te yeni yatırımlarla ülke ekonomisine katma değer yaratmayı hedefliyor. Firma, hayata geçirmeyi planladığı yatırımların tüm fizibilite çalışmalarını 2022’de tamamladı. GNC Makina’nın Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinkaya ise 2023 yılının GNC Makina için yatırımlar yılı olacağını ifade etti.

"2022 yılının başından bu yana birçok yatırım hedefimiz vardı. Tüm bu hedeflerimizi hayata geçireceğimiz oldukça yoğun çalışmaya başlayacağımız bir dönem bizi bekliyor. Bu yatırımlarımızdan ilki robotik üretimle ilgili" diyen Çetinkaya, Eylül ayında gerçekleşen MAKTEK Fuarı’nda lansmanını yaptıkları, Victor NP20 Torna Tezgahına entegre Gantry tipi robotu sergilediklerini hatırlattı ve şöyle devam etti: “Sektöre çözümler sunacağımız Greslon Gantry ile firmaların üretimine önemli bir katkı sağlayacağız. Yine otomasyon sistemlerine yönelik başlattığımız yatırımlarımız 2023 yılında daha da gelişerek devam edecek.”

AKILLI FABRİKA İNŞA EDECEK

Yerli makine üretimiyle ilgili olarak da açıklama yapan Çetinkaya ‘’2023’te hayata geçireceğimiz en önemli yatırımlarımızdan biri tabii ki yerli üretim olacak. Bunun için kurulduğumuz günden bu yana temsilciliğini başarıyla sürdürdüğümüz Victor Taichung firmasıyla Türkiye’de ortak yatırım yapmaya karar verdik. Victor Taichung’un ülkemizde en çok tercih edilen belli başlı ürün gruplarını Türkiye’de üreteceğimiz akıllı ve çevre dostu bir fabrika inşa edeceğiz. Tayvan menşeili dev makine üreticisi Victor Taichung’u ülkemizde yatırım yapması çok önemli bir gelişme. İç Anadolu Bölgesi’nde konumlandırmayı planladığımız fabrika ile başta Avrupa olmak üzere Orta Doğu ve Afrika ülkelerine ihracatın önünü açacak ve ülkemizde istihdam yaratacağız” diye konuştu.

GNC MÜHENDİSLİK FİRMASI KURULUYOR

Tüm bu yatırımlara ek olarak GNC Mühendislik adıyla bir mühendislik firması da oluşturan GNC Makina, bu yatırımıyla üretim yapmak isteyen firma sahiplerinin taleplerine göre hareket edecek.  GNC Mühendislik, üretici firmaların istedikleri parçayı, kaç adet istediklerini, ne kadar sürede talep ettiklerini dikkate alarak ilerleyecek.

BİR BAŞKA YENİLİK: MAKİNE KİRALAMA

GNC Makina’da, 2023’teki başka bir yenilik ise Makina Kiralama olacak.  Firma böylelikle faaliyetindeki sahiplendirme seçeneği sunmayı amaçlıyor. Proje için bu hizmeti talep eden müşterilerle birlikte bir kiralama sözleşmesi hazırlayacak olan GNC Makina, müşterinin ihtiyaç duyduğu süreye göre kiralama opsiyonları sunacak. Bu kiralama müşterinin ihtiyacına göre 12 aydan, 60 aya kadar vadeli yapılabilecek. Süre bittiğinde müşterinin isteğine göre kiralama süresi uzatılabilecek ya da müşteri makineyi satın almaya karar verirse sözleşme süresinin başında belirlenen fiyattan makinayı satın alabilecek. Firmanın sunduğu diğer bir alternatif ise firma üretim süreci tamamlanmış ve artık o makinaya ihtiyaç duymayacaksa sözleşme süresi sonunda makinayı iade edebilecek. Böyle bir sahiplendirme sistemiyle müşteri için ülkemizde değişen ekonomik koşulların risklerini minimize etmiş olacak.

GNC AKADEMİ

GNC Makina’nın geçen yıl çalışmalarını başlattığı GNC Akademi de 2023’ün yeniliklerinden biri olacak. Akademiyi daha aktif hale getirmeyi planladıklarını vurgulayan Çetinkaya,  “Akademimiz ve yapmayı planladığımız eğitim çalışmaları ile ihtiyacı olan müşterilerimize yetkin personel sağlama konusunda da hizmet vereceğimiz bir proje’’ diyerek GNC Akademi özelinde planladıkları çalışmaları anlattı.