Ağır ticari araç sektöründe mühendislik tecrübesi ve 60 yıllık mirasıyla öne çıkan Ford Otosan’ın global markası Ford Trucks, Avrupa’daki büyümesini Kuzey ülkelerine açılımda stratejik öneme sahip olan Estonya ile sürdürüyor. Doğu ve Orta Avrupa genişlemesinin ardından Batı Avrupa’da Portekiz, İspanya, İtalya, Belçika, Lüksemburg ve Avrupa’nın en büyük pazarları Fransa ve Almanya’da arka arkaya açılışlar gerçekleştiren Ford Trucks, Estonya ile kıta genelinde 46 ülkeye ulaştı.

ESTONYA PAZARINDA KB AUTO EESTİ OÜ İLE İŞ BİRLİĞİ YAPACAK

2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ödülünün sahibi olan çekicisi F-MAX başta olmak üzere, Ford Otosan mühendisleri tarafından Eskişehir’de sıfırdan geliştirilen ürün portfolyosu ve yenilikçi teknolojiler ile Avrupa’da başarıdan başarıya koşan Ford Trucks, kuzey ülkelerine açılımında kilit rol oynayan Estonya'da Ford Trucks OÜ ile iş birliği yapacak.

Estonya merkezli ve İskandinavya’da 15 yıldır büyümeye devam eden KB Auto Eesti OÜ’nün yan kuruluşu olan Ford Trucks OÜ; Finlandiya, Estonya, İsveç ve Norveç’te yan kuruluşları bulunan KB Auto Eesti OÜ, İskandinavya’nın en büyük ikinci el ağır ticari ekipman satıcısı olarak dikkat çekiyor.

ULUSLARARASI PAZARLARDA HIZ KESMEDEN BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Kilit öneme sahip pazarlarda ardı arkasına önemli adımlar attıklarını belirten Ford Trucks Lideri Serhan Turfan, ağır ticari sektöründe kalite ve hizmet beklentisinin en yüksek olduğu pazarlardan birisi olan Estonya’da sektörün önde gelen, tecrübeli kuruluşlarından KB Auto Eesti OÜ ile iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Ford Trucks’ın ana ihracat pazarının Avrupa olduğunu ve Estonya’nın global büyüme planlarında önemli bir role sahip olduğunu belirten Turfan, İskandinav yarımadası, Avrupa Birliği ve Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi arasında yer alan stratejik konumuyla Estonya'nın lojistik faaliyetler açısından kritik önem taşıdığını, bu ülkede faaliyet göstermelerinin küresel büyüme planları kapsamında değerli bir adım olduğunu söyledi.

Ford Trucks olarak, Avrupa’da kalıcı ve güçlü büyüme için gerekli hazırlıklarını tamamladıklarını ve 2024 yılına kadar Kuzey Avrupa ülkelerine gireceklerini ve büyümelerine aynı hızla devam edeceklerini söyleyen Turfan, "2025 yılına kadar 55 pazarda olmayı hedefliyoruz. Sırada Danimarka, Hollanda ve İsviçre var” dedi.

ŞİŞECAM ICRON’LA ORTAKLIK ANLAŞMASINA VARDI ŞİŞECAM ICRON’LA ORTAKLIK ANLAŞMASINA VARDI