Endüstri 4.0 Zirvesi ve Sergisi’nde öne çıkaracakları ürün ve hizmetlerle ilgili bilgi veren GSL Mühendislik Pazarlama Müdürü Damla Güneş, "Bu zirvede yeni çözümlerimizi sunmak için oldukça heyecanlıyız. Dijital dönüşüm trendiyle birlikte sektördeki teknolojik gelişimler, firmaların geride kalmak istemeyeceği türden. Örneğin artık özellikle Avrupa’da endüstriyel tesislerde tasarım aşamasından itibaren sistemde kullanılan donanımların siber güvenliğine büyük önem veriliyor. Biz de zirvede, bu prensiple geliştirdiğimiz IEC 62443 sertifikalı Ethernet switch çözümlerimize yer veriyor olacağız. Buna ek olarak uç bilişimde de büyük gelişmeler var, ziyaretçilerimiz bu yönde geliştirilen Edge Computing Gateway ve 5G router çözümlerimizi de inceleme şansı bulacak." dedi.

"ENDÜSTRİYEL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ SUNUYORUZ"

Fabrikaların üretimde bir yandan yüksek kalite ve verimlilik sağlamaları, diğer yandan maliyetlerini düşürmeleri için “dijital dönüşüm” projelerine sağladıkları katkılar hakkında bilgi veren Güneş, "Dijital dönüşüm, IT seviyesinde çok çeşitli yazılımlar aracılığıyla firmalara büyük katkılar sağlıyor. Ancak biz, bu katkıların tesisteki makinelerden ne kadar verimli veri toplanabildiğiyle doğru orantılı olduğunu söylüyoruz. Dijital dönüşümün sağlıklı yapılabilmesi için en başta sahadaki tüm verinin toplanabilmesi ve güvenilir biçimde endüstriyel ethernet ağına aktarılabilmesi gerekiyor. Bu ağın yedekli, güvenli ve yönetilebilir olması gerekiyor. Biz de tam da bu gereksinimlere cevap veren endüstriyel haberleşme çözümleri sunuyoruz. Bu sene 35’nci yaşını dolduran firmamız, endüstriyel haberleşme alanında 20 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında, çok çeşitli endüstriyel sektörden firmalara hizmet sunuyor." dedi.

ENDÜSTRİ 4.0 ENERJİ SEKTÖRÜNÜ NASIL DEĞİŞTİRİYOR? ENDÜSTRİ 4.0 ENERJİ SEKTÖRÜNÜ NASIL DEĞİŞTİRİYOR?

"ÇÖZÜMLERİMİZİ ZENGİNLEŞTİRMEK HEDEFİNDEYİZ"

Yıl sonu hedefleri ve yeni dönem projelerine ilişkin de açıklamalarda bulunan Güneş, "GSL olarak hep bir adım önde olmak, sektörün gittiği yönü öngörerek çözümlerimizi de buna paralel olarak zenginleştirmek hedefindeyiz. Bu senenin ilk yarısını çalkantılı geçiren piyasanın seneyi hareketli kapayacağını öngörebiliyoruz. Bir yandan ekibimizi genişletirken, kablosuz IoT teknolojilerindeki gelişmeleri de yakından takip ediyoruz. Önümüzdeki dönemde, 5G uygulamalarının yanı sıra endüstriyel tesislerde dijital dönüşüm projelerinde aktif olarak yer almaya devam etmeyi hedefliyoruz." şeklinde konuştu.