YATIRIMCILAR İÇİN RUANDA’DA ENERJİ FIRSATI

Ekonomi Gazeteciler Derneği (EGD) ile DEİK Ticari Diploması Yolculuğu programını başlattı. Programın bu defa ki durağı Ruanda oldu. Ruanda özellikle enerji yatırım fırsatlarıyla dikkat çekiyor.

YATIRIMCILAR İÇİN RUANDA’DA ENERJİ FIRSATI
Robot Zirvesi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) “Ticari Diplomasi Yolculuğu” buluşmalarıyla programlarını sürdürüyor. Ülkeler hakkında bilgilendirmeye yönelik toplantıların bu defa ki konuğu DEİK/Türkiye-Ruanda İş Konseyi Başkanı Erhan Barutoğlu oldu.

“ELEKTRİK VE İNTERNET ALTYAPISI İÇİN TEŞVİKLER BULUNUYOR”
 
DEİK/Türkiye-Ruanda İş Konseyi Başkanı Erhan Barutoğlu, iş fırsatlarıyla ilgili bilgiler paylaştı. Barutoğlu, “Türkiye ile Ruanda arasındaki ticaret hacmimiz 40 milyon dolar civarında olduğu görülüyor. Bu noktada işin çok başında olduğumuzu söyleyebiliriz. Ruanda hem savaşın hem de barışın zirvesini yaşamış bir ülke olarak dikkat çekiyor. Yıllarca savaşan iki kabile ortak hedeflerde birleşerek barışı sağlayarak dünyaya rol model oldu. Bu yüzden ülkede güvenlik çok iyi durumda. Ayrıca başta elektrik ve internet altyapısı olmak üzere ülkede yatırım yapacaklar için önemli fırsatlar bulunuyor. Özellikle enerji sektörüyle ilgili yatırımları ülke çok önem siyor. Bu alanda hayata geçecek olan yatırımlar için önemli oranlarda teşvikler sağlanıyor” dedi. 


YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını