banner1322
x

TOTALENERGİES YÜZDE 100 YENİLENEBİLİR YAKITI TANITACAK

TotalEnergies, Le Mans 24 Saat Yarışları ve FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'nda yüzde 100 yenilenebilir yakıtını tanıtmaya hazırlanıyor.

TOTALENERGİES YÜZDE 100 YENİLENEBİLİR YAKITI TANITACAK
Endüstri 40 Zirvesi

TotalEnergies, motor sporları yarışları için yüzde 100 yenilenebilir yakıt geliştirdi. Bu ürününü 2022 Le Mans 24 Saat Yarışları'nı da kapsayan FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası'nda ve Avrupa Le Mans Serisi'nde görücüye çıkarmayı planlıyor. 

TotalEnergies tarafından satışa sunulacak biyoetanol bazlı yakıtın üretiminde Fransız tarım endüstrisinden gelen şarap küspesi ve döngüsel ekonominin sağladığı hammaddeden üretilen "etil tersiyer bütil eter" kullanılacak. Yakıtın, yarış arabalarının karbondioksit emisyonlarında en az yüzde 65 gibi kayda değer bir azalma sağlaması bekleniyor.
 

SIFIR KARBON HEDEFİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren TotalEnergies Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi Patrick Pouyanné, “2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonu hedefimize ulaşmak için çalışıyoruz. Bu noktada enerji geçişi konusunda önemli bir aktör olmak istiyoruz. Pouyanné, TotalEnergies'in stratejisini motor sporlarına uyguluyoruz. Gelişmiş biyoyakıtlar, karbondioksit emisyonlarının azalması konusunda ulaşım sektöründe önemli bir tol oynuyor. 2022 gibi yakın bir zamanda motor yarışlarında kullanıma sunulacak olan bu yüzde 100 yenilenebilir yakıt, buna mükemmel bir örnek teşkil ediyor. Bizler TotalEnergies olarak geniş kapsamlı bir enerji şirketine dönüştükçe, yarış pistleri bizim için hiç olmadığı kadar belirgin bir biçimde açık hava laboratuvarları haline geldi." dedi. (AA)

YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını