TEKSAN, ABD PAZARINI CHİCAGO’DAN YÖNETECEK

Teksan, global genişleme atağına Amerika ile devam ediyor. 2019 yılında İngiltere’de Teksan UK Ltd. şirketini açan Teksan, şimdi de ABD ofisi Teksan USA LLC’yi Chicago’da kurdu.

TEKSAN, ABD PAZARINI CHİCAGO’DAN YÖNETECEK
Robot Zirvesi

Teksan, ihracattaki gücünü yurt dışı ofisleriyle artırıyor.  Dünya genelinde ürünlerini 130’dan fazla ülkeye ihraç eden firma, İngiltere’nin ardından Türk ihracatçısının gözde pazarlarından ABD’de de ofis açtı. Teksan bu yatırım ile önümüzdeki 5 yıl içerisinde 20 milyon dolar değerinde ihracat yapmayı hedefliyor. 

“HEDEFİMİZ 20 MİLYON DOLAR İHRACAT YAPMAK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, “Türkiye’de yatırımlarımıza devam ederken aynı zamanda yurt dışı faaliyetlerimizi de hızlandırıyoruz. Teksan olarak yılda 15 bin adet enerji üretim kapasitesine sahibiz. Üretimlerimizi İstanbul ve Kocaeli’nde bulunan iki fabrikamızda gerçekleştiriyoruz. Ürünlerimizin yüzde 70’ini 130’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz. İhracat gerçekleştirdiğimiz ülkeler Grönland’dan Yeni Zelanda’ya kadar uzanıyor. İlk yurtdışı satış ofisimizi ve depomuzu 2019 yılının sonunda İngiltere’de açmıştık. Teksan UK ile sadece 1 yıl içerisinde bölgeye olan ihracatımızı yüzde 100 artırdık. Ayrıca jeneratör ve enerji çözümleri sektörünün İngiltere’deki temsilcisi olan AMPS Derneği’nin Yönetim Kurulu üyeleri arasına katıldık. İkinci yurtdışı ofisimizi ABD-Chicago’da açtık. Teksan USA LLC şirketi olarak hizmet verecek ofisimizi sektörümüzün tecrübeli isimlerinden Anıl Üstün’e emanet ettik. Uzun süredir bölgede çalışan ve pazarın dinamiklerini çok iyi bilen Anıl Üstün ve ekibinin kısa sürede bizi hedeflerimize taşıyacağına inanıyoruz. ABD’ye önümüzdeki 5 yılda 20 milyon dolarlık ihracat yapmayı planlıyoruz.” dedi. 


YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını