SOCAR Türkiye, kimya sektörünün ihracat şampiyonu oldu

SOCAR Türkiye'nin, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından gerçekleştirilen 2019 İhracatın Yıldızları sıralamasında Türkiye ihracat şampiyonu olduğu açıklandı.

SOCAR Türkiye, kimya sektörünün ihracat şampiyonu oldu
Robot Zirvesi

İSTANBUL (AA) - SOCAR Türkiye'nin, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından gerçekleştirilen 2019 İhracatın Yıldızları sıralamasında Türkiye ihracat şampiyonu olduğu açıklandı.

Konuyla ilgili olarak firma tarafından yapılan açıklamada, bu sene beşinci defa gerçekleştirilen İKMİB 2019 İhracatın Yıldızları ödül töreninin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle ilkdefa dijital olarak gerçekleştirildiği ve törene Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve İKMİB Başkanı Adil Pelister'in katıldığı bilgisi aktarıldı.

SOCAR Türkiye'nin genel sıralamada ihracat şampiyonu olduğu belirtilen açıklamada,"'Mineral Yakıtlar' kategorisinde de SOCAR Dağıtım birincilik, STAR Rafineri ikincilik ödülünü aldı." ifadesi yer aldı.

Açıklamada, SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkan Yardımcısı Rıza Bozoklar'ın ödül törenindeki sözleri de yer buldu.

Türkiye'nin en büyük dış yatırımcısı olan SOCAR Türkiye adına ödülleri almaktan dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Bozoklar, şöyle konuştu:

"Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı olarak 2019 yılında iştiraklerimiz Petkim, STAR Rafineri ve SOCAR Dağıtım’ın yaptığı toplam 3 milyar doların üzerinde ihracatla Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıyı tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisine rağmen kesintisiz olarak sürdürüyoruz. Bu katkıyı gelecek yıllarda da devam ettirmek en büyük hedefimiz. Bu vesileyle, şirketlerimizin başarısını ödüllendiren Ticaret Bakanlığımıza ve İKMİB yönetimine şükranlarımı sunuyorum."

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 15:20
YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını