SANKO ENERJİ GRUBU IFC İLE ANLAŞMA İMZALADI

Sanko Enerji Grubu, Milletlerarası Finansman Kurumu IFC ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında yurtdışında ortak yenilenebilir enerji ve yeni teknoloji yatırım fırsatları değerlendirilecek.

SANKO ENERJİ GRUBU IFC İLE ANLAŞMA İMZALADI
Robot Zirvesi

Sanko Enerji Grubu’nun hedefinde yurtdışı girişimleri olacak. Türkiye’de yenilenebilir enerji sektörünü ve bu alandaki teknoloji yatırımlarını yakından takip eden Sanko Enerji Grubu, bununla yetinmeyip, edindiği bilgi birikimini yurtdışı pazarlarda da kullanabilmek amacı ile IFC ile bir anlaşma imzaladı. Sanko Enerji Grubu, IFC ile yapılan bu anlaşma sayesinde, kendi iklim amaçlarını yalnızca Türkiye sınırlarında değil hemde bütün dünyada gerçekleştirme imkânı bulacak.

KARBON EMİSYONUNU AZALTMAYA YARDIM EDECEK PROJELERE ODAKLANILACAK

Anlaşma kapsamında, her iki taraf da yurtdışındaki yenilenebilir enerji ve yeni teknoloji yatırımları için proje keşfi, inceleme ve finansman imkanlarını değerlendirebilecek. Ülkelerin, iklim değişikliğini hafifletmelerine ve uyum sağlamalarına yardımcı olmak üzere özel sektörün yenilikçiliğini ortaya koyması için çalışan Dünya Bankası Grubunun bir üyesi olan IFC ve tamamı yenilenebilir enerji santrallerinden oluşan bir portföye sahip olan Sanko Enerji Grubu arasında imzalanan bu anlaşma ile beraber karbon emisyonunun azaltılmasına yardım edecek projeler bulunması amaçlanıyor.

Anlaşma, gelişen teknolojiyi teknolojiyi ülkelerde özel sektöre odaklanan en büyük global kalkınma kurumu olan IFC ve ülke genelinde yaklaşık 1.000 MW’lık kurulu güce sahip olan Sanko Enerji Grubunun, yenilenebilir enerjiye odaklı stratejik bakış açılarıyla güçlerini birleştirmelerinin ilk adımı olacak.

YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını