KAYAK MERKEZİ ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYACAK

Palandöken Kayak Merkezi'nde enerji kayıpları önlemek ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla yeni sistemin uygulanması hedefleniyor.

KAYAK MERKEZİ ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYACAK
Endüstrideara

Palandöken Kayak Merkezi'nde enerji kayıplarını önlenmek ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla yeni sistemler uygulanmaya başlanacak. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Erzurum’da hayata geçen güneş enerji santrali projeleri bulunuyor. Ayrıca Palandöken Kayak Merkezi için enerji kayıplarının önlenmesi ve enerji tasarrufu sağlanması için yeni enerji sistemlerini uygulayacağız" dedi. 

“ENERJİ VERİMLİLİĞİ ÜZERİNE ÖNEMLİ GİRİŞİMLERDE BULUNDUK”

“Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı kapsamında, Çevreci Kış Turizmi İşbirliği Projesi yürütülüyor” diyen Sekmen, detaylarla ilgili bilgi verdi. Sekmen, “Bir yılı aşkın bir süredir Çevreci Kış Turizmi İşbirliği Projesi’ni uyguluyoruz. Bu proje kapsamında Avrupa'daki kayak merkezlerini yakından inceledik. Bulgaristan'da yaptığımız temaslar doğrultusunda özellikle enerji verimliliği üzerine önemli girişimlerde bulunduk. Erzurum’da güneş enerji santrali projeleri hayata geçiyor. Ayrıca Palandöken Kayak Merkezimizde enerji kayıplarının önlenmesi ve enerji tasarrufu konusunda yeni enerji sistemlerini uygulayacağız.” dedi.  
 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 18:51
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını