banner1322
x

DURU BULGUR ELEKTRİK TÜKETİMİNİN YÜZDE 85’İNİ GÜNEŞTEN KARŞILAYACAK 

Duru Bulgur, mevcut çatı üzeri güneş enerji santrali projesinin kapasitesini artırmayı hedefliyor. Bu yatırım neticesinde  2,8 MW’lık kapasitesini yılsonuna kadar 5,8 MW’a çıkaracak. 

DURU BULGUR ELEKTRİK TÜKETİMİNİN YÜZDE 85’İNİ GÜNEŞTEN KARŞILAYACAK 
Makine Zirvesi

Duru Bulgur, temiz enerji yatırımlarıyla karbon ayak izini kademeli olarak azaltmaya devam ediyor. Yenilenebilir enerji yatırımlarıyla sektörü için örnek bir model oluşturan Duru Bulgur, mevcut güneş enerji santrali projesi yatırımında kapasite artırmayı planlıyor. Bu hedef doğrultusunda enerji altyapısını 2022 yılı sonuna kadar 5,8 MW’a çıkacak. Duru Bulgur böylece elektrik tüketiminin yüzde 85’ini güneş panellerinden üretecek. 

“KARBON SALIMINI YILLIK 3 BİN 270 TON AZALTACAĞIZ”  

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru, “Daha yaşanabilir bir çevre yaratma amacıyla sürdürülebilir üretim proseslerimize devam ediyoruz ve yeşil dönüşüm yatırımlarımıza ağırlık veriyoruz. Tesisimizin çatısının üzerinde kurulu olan 2,8 MW kurulu güce sahip GES projemizin kapasitesini 2022 yılı sonuna kadar 5,8 MW’a çıkarmayı hedefliyoruz. Bu yatırım sayesinde elektrik tüketimimizin yüzde 85’ini güneş enerjisinden elde edebileceğiz. Ayrıca yılda 3 bin 270 ton karbon salımının önüne geçeceğiz. Bu sayede de 54 bin ağacın kesilmesini engelleyeceğiz. 10 yıl içerisinde de yeni ağaçların yetiştirilmesine katkı sağlayacağız. Yeşil dönüşümle sürdürülebilir üretim prosesleri geliştireceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE

Kontek

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını