BİOTREND ENERJİ ÜÇÜNCÜ ÇEYREK RAKAMLARINI AÇIKLADI

Biotrend Enerji 2021 yılının ilk dokuz ayı içerisinde yüzde 56 oranında net kar artışı elde etti. Net satış cirosu ise 261 milyon TL oldu.

BİOTREND ENERJİ ÜÇÜNCÜ ÇEYREK RAKAMLARINI AÇIKLADI
Enerji Zirvesi

Doğanlar Holding A.Ş.’nin enerji şirketi Biotrend Enerji, 2021 yılının üçüncü çeyreğine ait rakamları açıkladı. 2021 yılının ilk 9 aylık konsolide net satış cirosu 231 milyon TL olan Biotrend Enerji, önceki yılın aynı dönemine göre net satış konusunda yüzde 55 artış sağladı. Biotrend Enerji’nin 2021 yılı dokuz aylık konsolide faaliyet karı 46 Milyon TL’ye ulaşarak, 2020 yılının aynı dönemine göre %79 oranında artmış oldu. 2021 yılının dokuz aylık konsolide net karı 2020 yılının aynı dönemine göre %56 oranında artarak 30 Milyon TL’ye ulaşırken, 2021 yılının dokuz aylık konsolide FAVÖK rakamı 2020 yılının aynı dönemine göre %12 oranında artarak 80 Milyon TL’ye ulaştı. 

“YURT DIŞINDA BENZER FAALİYETLER YAPMAK İÇİN HEDEF BELİRLEDİK”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Biotrend Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Doğan, “Biotrend Enerji olarak yılın üçüncü çeyreğini iyi rakamlarla tamamlamaktan dolayı mutluyuz. 2021 yılı birçok açıdan daha çok üretme yılıydı. Önümüzdeki dönemlerde devreye sokacağımız yeni tesislerimizle hem ülke ekonomisine katkı sağlamaya hem de istihdam yaratmaya devam edeceğiz. Atıkları uçtan uca işleyerek organik maddeleri değerlendireceğiz. Geri dönüşüm malzemelerini ekonomiye geri kazandıracağımız, yanabilir maddeleri hacim azaltmak ve enerji üretiminde kullanmak için yakıta çevirdiğimiz bu sistemin, değer zincirini yeni ürünlerle artırmak gayretindeyiz. Biyogaz olarak 110.43 MWe ve 43.6 MWe biyokütle olmak üzere sahip olduğumuz lisansların toplam gücü 150 MW üzerindedir. Bu rakamın 180 MW’lar mertebesine ulaşmasını hedefliyoruz. Biotrend Enerji olarak, sadece bölgesel olarak değil, aynı zamanda yurt dışında da benzer faaliyetler için hedeflerimizi koyduk. Bilgi birikimi ve deneyimimizi yurt dışına da taşımak adına iş geliştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi. 


 

YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını