Enerji, veri ve yazılımın gücünü birleştirerek müşterilerine mükemmel çözümler sunma hedefiyle yol alan Schneider Electric ve AVEVA, Türkiye’de 300’e yakın farklı sektörden üst düzey yöneticiler ve uzmanların katıldığı etkinlikte, uçtan uca yazılım çözümlerine dair bir deneyim ve paylaşım alanı sundu. Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Endüstriyel Otomasyon Genel Müdür Yardımcısı Kerem Barlak

Bu etkinlikle hedeflerinin iş ortakları ve müşterilerini, Türkiye’deki dijitalleşme, otomasyon ve sürdürülebilirlik odaklı dönüşüme hizmet edecek teknoloji ve çözümlerle buluşturmak olduğunu söyledi. “Schneider Electric olarak müşterilerimizin net sıfır dünyaya geçişlerini desteklemek üzere, dijitalleşme, sürdürülebilirlik ve elektrifikasyon makro trendleri doğrultusunda enerji, otomasyon ve yazılım için tamamlayıcı ürünler tasarlıyor ve geliştiriyoruz. Mevcut ekonomik ve jeopolitik koşullar ve devam eden enerji krizi ile birlikte müşterilerimizin bu çözümlere olan ihtiyacının hızla arttığının bilincindeyiz” diye konuşan Barlak şöyle devam etti: “Bu doğrultuda Schneider Electric çatısı altında hizmet sunan ve Schneider Electric Türkiye olarak satış yetkilerini aldığımız AVEVA çözümleri ile Türkiye’de dijital dönüşüme sunduğumuz katkıyı daha da derinleştirmeyi hedefliyoruz.”

UÇTAN UCA DÖNÜŞÜM DENEYİMİ

Tanıtım etkinliğinde, katılımcılar sunulan teknolojiler ve hizmetlerle işlerini uçtan uca nasıl dönüştürebileceklerini ve böylece elde edebilecekleri ekonomik ve çevresel etkiyi deneyimledi. Farklı sektörlerden başarı hikayeleri ve örneklerle deneyim paylaşımı sağlanırken, demo alanında bulunan sektörlerine özel yazılımları, yapay zeka ve AR teknolojileriyle birebir canlı olarak deneyimleyerek yakından tanıma fırsatı elde edildi.

ENERJİ VE SÜREÇ VERİLERİ BİR ARADA

Schneider Electric ve AVEVA, enerji ve süreç verilerini bir araya getirerek ve bir dizi özel endüstriyel yazılımla zenginleştirilmiş benzersiz bir kurumsal veri merkezi oluşturarak müşterilerine sunduğu değeri en yüksek seviyeye çıkarmaya odaklanıyor. Böylece müşterilerinin operasyonları için bütünsel bir dijitalleşme çözümü sunuyor ve enerji, karbon ve kaynak yoğunluğunu azaltan iyileştirmelerle verimlilik ve sürdürülebilirlik yolculuklarına hız katıyor.

Bu kapsamda Schneider Electric ve AVEVA’nın ürün ve çözümleri, birleşik süreç ve enerji verimliliği, tek bir veri merkezinden yönetim, yakınsama süreci, kapsamlı enerji verileri ve kurumsal Metaverse araç kutusu gibi yeniliklerle mükemmel bir müşteri deneyimine olanak sunuyor. Ayrıca basitleştirilmiş ve koordineli Agnostik Yazılım, operasyonel esneklik ve basitleştirme, Ar-Ge'de daha yakın iş birliği yoluyla daha fazla teknoloji yakınsaması ve koordineli pazara giriş ile işletmelerde büyümeyi hızlandırıyor.

Dijital Dönüşüm Süreci Yeni Teknolojilerle Güncelleniyor Dijital Dönüşüm Süreci Yeni Teknolojilerle Güncelleniyor
Editör: Haber Merkezi