banner1322
x

YILPORT Holding YKB ve CEO’su Robert Yüksel Yıldırım’ın iş gündemi…

En İyi 10 Konteyner Operatörü Arasında Olmayı Hedefliyoruz

YILPORT Holding YKB ve CEO’su Robert Yüksel Yıldırım’ın iş gündemi…
Endüstrideara

Gelecek ayları heyecanla beklediklerini vurgulayan YILPORT Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Robert Yüksel Yıldırım, "Yapacağımız yatırımlar ve satın alımlar sonrasında Yılport’un 2020’ye kadar en iyi küresel konteyner terminal operatörlerinden olabileceğine inanıyoruz' dedi.

Türkiye’nin küresel pazardaki en önemli markalarından biri olan YILPORT Holding, 2025 yılına kadar en iyi 10 uluslararası konteyner operatöründen biri olmak için önümüzdeki üç yılın büyüme stratejisini açıkladı.  YILPORT Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Robert Yüksek Yıldırım, şirketin önümüzdeki üç yıl içinde her yıl organik büyümesini çift haneli ortalamalarla artırmayı planladıklarını ifade etti. 


Türkiye’de Yılport'un Gebze ve Yılport Gemlik Terminalleri'ne yaptığı büyük yatırımlar neredeyse bitmek üzere. Gebze Terminali’nin yıllık konteyner kapasitesi yaklaşık bir milyon TEU. Yılport Gemlik Terminali’nin 2018 yılının sonunda iki milyon TEU kapasitesine ulaşması bekleniyor.


Önümüzdeki günlerde YILPORT, Ekvator’un Machala şehrinde bulunan Puerto Bolivar Limanı’nda 400 metre uzunluğunda bir rıhtım inşa edecek. Bu tesiste forkliftler, terminal traktörleri ve lastik tekerlekli mobil liman vinci gibi birçok ekipman bulunacak. Bu ekipmanlara ek olarak 2 bin metrekarelik alana soğutma deposu da kurulacak. Birinci aşamada, Puerto Bolivar’ın yıllık bir milyon TEU kapasitesine ulaşması bekleniyor.


Yılport İsveç’te ise, Gavle Konteyner Terminali’nin kapasitesini 300 bin TEU’dan 600 bin TEU’ya çıkardı. Yılport, terminali büyütmek için 360 metre uzunluğuna sahip olacak yeni bir tersane inşa etmeyi planlıyor. Bu tersanede, liman vinci, lastik tekerlekli mobil liman vinci, el istif makinesi gibi bir çok ekipman bulunacak. Yılport Gavle Belediyesi’nden onay aldıktan sonra, 15 metre derinliğe sahip olacak bir yanaşma alanı inşa edecek.


Yılport, Portekiz’in Porto şehrinde bulunan Leixoes Konteyner Terminali’ni(TCL) genişletme çalışmalarına devam ediyor. TLC’nin yıllık konteyner kapasitesini bir milyon TEU’ya çıkarabilmek için yaklaşık 52 milyon dolar(42 milyon euro) yatırım yapmaya hazırlanıyor.


Yılport’un, Portekiz’deki bir diğer yatırımı olan Liscont Konteyner Terminali’ni yenilemek için yaklaşık 247 milyon dolar yatırım yapacak. Yenileme projesi kapsamında modern ekipmanlarla terminal yenilenerek modern görünüme kavuşacak.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını