Yıldız Holding’in tüm cirosu Fahrettin Ertik’e emanet

18 sene boyunca Yıldız Holding'de çeşitli pozisyonlarda görev alan Fahrettin Günalp Ertik, kurumun Mali İşler Başkanı oldu.

Yıldız Holding’in tüm cirosu Fahrettin Ertik’e emanet
Endüstrideara

Fahrettin Günalp Ertik, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nünden mezun olduktan sonra, iş yaşamına Finansbank’ta Finansal Kontrolör olarak adım attı.. 2002-2019 seneleri arasında Yıldız Holding’de sırasıyla İç Denetçi, Kellogg Finans Müdürü, Ülker Mali İşler Koordinatörü, Gıda Grubu Mali İşler Koordinatörü, Gıda&İçecek ve Perakende Grup CFO’su, Besler Genel Müdürü ve Önem Gıda Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. Yıldız Holding’deki kariyeri boyunca önemli projelerde çok sayıda sorumluluk üstlenen Ertik, 2011 senesinde INSEAD Liderlik programını bitirdi. Ardından Wharton Business School ve Kellogg School of Management’da finans, satış, pazarlama ve liderlik alanlarında eğitim gördü. Ertik, 2019 senesibden beri Azersun Holding’de Mali İşler Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmaktaydı.

Yıldız Holding CEO’su olan Mehmet Tütüncü atamayla ilgili olarak şöyle konuştu: “Fahrettin Günalp Ertik ve ekip arkadaşlarının, tüm iş birimleriyle verimli bir şekilde çalışacağına yürekten inanıyorum. Proaktif yaklaşımlarla işlerimize katkı sağlayacak olan Ertik, Yıldız Holding’e 18 yıl önce adım atmış ve uzun yıllar farklı pozisyonlarda çalışmış değerli bir yöneticimiz. Ertik’in Yıldız Holding’de İç Denetçi olarak başladığı kariyerini, bugün 63 bin 500 çalışana ve65 milyar TL’yi aşan ciroya sahip grubumuzda Mali İşler Başkanı olarak sürdürecek olması, grubumuzun sunduğu kariyer fırsatları açısından kıymetli örneklerden biri.”

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını