banner1322
x

YILDIZ HOLDİNG’DE ÖNEMLİ ATAMALAR

Yıldız Holding şirketlerinden olan Northstar’da Arzu Aslan Kesimer Yönetim Kurulu Üyeliği ve Murahhas Aza görevlerine, Yonca Mısırlıoğlu ise vekaleten Genel Müdürlük görevine getirildi.

YILDIZ HOLDİNG’DE ÖNEMLİ ATAMALAR
Endüstrideara

Yıldız Holding’in inovasyon şirketi olan Northstar’da Yönetim Kurulu Üyeliği ve Murahhas Aza görevlerini bundan böyle Arzu Aslan Kesimer gerçekleştirecek.  Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü 1991senesinde bitiren Arzu Aslan Kesimer, 1994 senesinde Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı.  İş yaşamına 1992 senesinde Marmara Bankası’nda adım atan Kesimer daha sonra Koçtaş bünyesinde çeşitli görevlerde yer aldı. 2011-2020 seneleri Söktaş Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve Akkök Holding Akkim Yönetim Kurulu Üyesi olarak kariyerini sürdürdü. Yönetim Kurulu’nda Kadın Derneği Başkan Yardımcısı ve Kurucu Üyesi olan Arzu Aslan Kesimer, halen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyeliği, TÜSİAD Üyeliği ve ISO Meclis Üyeliği görevlerini sürdürüyor. Harvard Business School ve Oxford Üniversitesi Said Business School’da, “Liderlik, Strateji ve Etkili Yönetim Kurulu Üyeliği” konularında sertifika programlarını tamamlayan Kesimer, çeşitli organizasyonlarda gönüllü mentorluk görevlerini de yürütmektedir.
    
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Ofisi’nde Proje Direktörü olarak görev alan Yonca Mısırlıoğlu, mevcut göreviyle beraber Northstar’a vekaleten Genel Müdür olarak görevlendirildi. Yonca Mısırlıoğlu, yeni görevinde sürdürülebilir finansal sonuçlar sağlayacak yerel ve global ölçekli yeni ürün geliştirmenin yanı sıra, inovasyon ve araştırma projelerinin yönetilmesinden, yenilikçi gıda girişimleri oluşturmak için yeni stratejilerin geliştirilmesinden ve uygulanmasından sorumlu olacak. 1991 senesinde Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü bitiren Yonca Mısırlıoğlu, iş yaşamına Publi-Graphics reklam ajansında adım attı. Bu görevini takiben 1993 senesinde Raks Elektronik şirketinde Pazarlama Yöneticisi olan Mısırlıoğlu, ardından sırasıyla Anadolu Efes Kurumsal İletişim Yöneticisi, Cadbury şirketinde Şekerleme kategorisinden sorumlu Pazarlama Direktörü, Entegre Portfolyo Yönetimi Ülke Lideri ve Ticari ve Kurumsal İK İş Ortağı görevlerinde yer aldı. 2010 senesinde Yıldız Holding bünyesine Ülker Sakız ve Şekerleme Pazarlama Direktörü olarak dahil olan Yonca Mısırlıoğlu, sonrasında Northstar’da Pazarlama Direktörü ve Global Pazarlama Bölümünde Pazarlama Yetkinlikleri Geliştirme Direktörlüğünü üstlenmişti. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını