YILDIZ HOLDİNG’DE İKİ ÖNEMLİ ATAMA BİRDEN

Yıldız Holding'de Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Başkanlığına Fezal Okur Eskil, Yıldız Holding şirketlerinden olan Donuk Fırıncılık Ürünleri AŞ Genel Müdürlüğüne ise Ilgın Hasırcıoğlu atandı.

YILDIZ HOLDİNG’DE İKİ ÖNEMLİ ATAMA BİRDEN
Endüstrideara

Yıldız Holding tarafından yapılan açıklamaya göre, Yıldız Holding’de üst düzeyde iki atama yaşandı.

Yıldız Holding’de Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Başkanı (Chief Strategy and Business Development Officer) olarak çalışacak olan Fezal Okur Eskil, bu rolünde Yıldız Holding ve iştiraklerinin stratejik yol haritalarının oluşturulmasına, yeni iş fırsatlarının topluluğa kazandırılmasına ve iştiraklerin stratejik inisiyatiflerinin yürütülmesine liderlik edecek.

1998 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitiren Eskil, 2000 seneisnde Georgia Institute of Technology’den İşletme (MBA) ve Endüstri Mühendisliği (MS) yüksek lisans derecelerini aldı.

İş yaşamına 2001s enesinde A.T. Kearney Chicago ofisinde yönetim danışmanı olarak adım atan Eskil, bu görevini takiben Eczacıbaşı-Baxter ve Philip Morris International bünyesinde farklı görevler aldı. Yıldız Holding’den önce Sabancı Holding, Enerjisa Enerji, Kordsa ve diğer Sabancı Topluluğu şirketlerinde üst düzey görevlerde yer aldı.

Yıldız Holding şirketlerinden olan Donuk Fırıncılık Ürünleri AŞ’de 2020 senesi mart ayından beri Genel Müdür Vekili olarak görev yapan Ilgın Hasırcıoğlu, şirketin Genel Müdürlük görevine getirildi.

Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümünü 2001 senesinde bitiren Hasırcıoğlu, iş hayatına aynı sene, önce yurt dışında sonra Oyak-Renault’da Satın Alma Uzmanı olarak adım attı.

Kariyeri boyunca başta gıda sektörü olmak üzere birçok firmada yöneticilik görevlerinde yer alan Hasırcıoğlu, Yıldız Holding bünyesine 2016  senesinde pladis Türkiye, MENA&CA Bölgesi CEO Ofisi’nde Proje Direktörü olarak katıldı. (AA)
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını